Florbal Chomutov do dalšího kola Poháru České pojišťovny nepostoupil

C H O M U T O V - Včera se odehrálo v Chomutovské sportovní hale utkání 4. kola Poháru ČP, kde domácí Chomutov sehrál utkání proti soupeři z nedaleka, FB Hurrican Karlovy Vary. Zápas se vyvíjel v prvních dvou třetinách lépe pro domácí, nicméně v průběhu třetiny třetí chytli soupeři druhý dech a dokázali vyrovnat na 5:5. V prodloužení vstřelili branku už na konci čtvrté minuty, a tak si zajistili výhru 6:5 a postup do pátého kola, kde si zahrají proti Fbš Bohemians.

Průběh utkání

Když se setká Chomutov s Karlovými Vary na jedné palubovce, můžeme se pokaždé těšit na rychlé zákroky a hodně střel. V první třetině nabuzení domácí střelili s přehledem dvě branky. Hosté dokázali odpovědět jen brankou jednou. Druhá třetina byla zlomová. Tři vyloučení na straně domácích se nepřímo podepsala na jejich výkonu, i když Karla Klímu, který na trestné lavici seděl hned dvakrát, spíše nabudilo. „No, chtěl jsem to vyloučení nějak odčinit. Dostal jsem trošku prostoru,tak jsem to tam poslal na jistotu,“ okomentoval svůj gól. Domácí se tak stále udržovali ve vedení těsně 4:3.

Ve třetí třetině Chomutov již nedokázal držet krok s hosty, kteří srovnali během pár minut na 5:5. Následovalo desetiminutové prodloužení, ve kterém bylo po čtyřech minutách rozhodnuto. Jakub Černý za asistence Petra Gasparika vstřelil rozhodující branku a ukončil tak utkání za stavu 6:5.

Statistika

FbC 98 Chomutov - FB Hurrican Karlovy Vary
5:6p (2:1, 2:2, 1:2)

Branky a nahrávky:
5. David Dudek (J. Štěrba), 16. David Dudek (F. Nový), 28. Karel Klíma, 29. Ondřej Bejček (V. Andrle), 44. Daniel Jäschke (L. Fiala) - 20. Miroslav Horký (M. Bečka), 37. Petr Gasparik (M. Horký), 38. Matěj Svatek (J. Novák), 46. Tomáš Oliverius, 57. Matěj Svatek (M. Horký), 64. Jakub Černý (P. Gasparik).

Nejlepší hráči utkání:
Karlovy Vary - Matěj Svatek; Chomutov - David Dudek

Rozhodčí: Josef Libecajt a Robert Kusek. Vyloučení: 4:2. Využití přesilových her: 0:2.

Karlovy Vary: Filip Černý - Tomáš Růžek, Petr Ungermann, Matěj Svatek, Miroslav Horký, Tomáš Oliverius, Matouš Bečka, Jakub Novák, Daniel Pavlíček, Štěpán Mosler, Petr Gasparik, Marek Rybka, Jakub Černý, Pavel Novotný, Patrik Soukup, Kříž Michal

Chomutov: Jan Vlček, Trhlík Ondřej - Filip Nový, Daniel Jäschke, Jakub Štěrba, Roman Dušek, Jan Krajník, Lukáš Fiala, David Dudek, Ondřej Kopp, Aleš Trávníček, Vít Andrle, Karel Klíma - Ondřej Šarša, Miloš Šulc

Nová sezona Národní ligy startuje již tento víkend

O tomto víkendu se odehrají první utkání Národní ligy. Domácí borci se pokusí v neděli 20. září od 17:00 spravit chuť na palubovce FbC Strakonice P.A.