Oficiální web florbalového klubu Chomutov
21.08.2021 | Redakce

Do Chomutova přestupuje kapitán kanadského národního týmu Tyler Brush

Do Chomutova přestupuje kapitán kanadského národního týmu Tyler Brush
C H O M U T O V - Tato zpráva není žádnou novinkou. Severočeský klub ji avizuje již více než rok a půl. Vinou celosvětové pandemie COVID-19 se sice přestup kapitána kanadské reprezentace oddálil, ale nakonec se chomutovští fanoušci přeci jen dočkají. Tyler Brush se přiletí do České republiky poslední srpnovou sobotu a bezprostředně poté se připojí do přípravy A týmu.

Tyler Brush žije ve městě Cambridge v kanadském státě Ontario. V dresu místního klubu Cambridge Floorball Club také strávil celou svoji dosavadní kariéru. Obránce, který v červenci oslaví jedenatřicáté narozeniny, je opravdu výraznou tváří kanadského florbalu a i na mezinárodní scéně přispívá k rozvoji tohoto sportu v zemi javorového listu. Již čtyřikrát reprezentoval Kanadu jako hráč na mužském světovém šampionátu a kromě toho má za sebou také dvě účasti na Mistrovství světa juniorů, jako trenér kanadského národního týmu U19.

Pozorní fanoušci si ho možná pamatují, jak se s kapitánskou páskou a typickým číslem 90 na zádech proháněl po palubovce Městské sportovní haly během přípravného dvojzápasu v listopadu 2018. Kanadský výběr tehdy dorazil do Chomutova sehrát před startem Mistrovství světa přípravný dvojzápas s místními juniory a A týmem. Na oba duely dorazila zhruba tisícovka diváků. „Atmosféra byla úžasná! Dav samozřejmě podporoval domácí tým, ale byli na nás velmi příjemní a vytvořili velmi hlasitou atmosféru. Náš tým si opravdu užil návštěvy fanoušků a podpisy po druhém zápase," popisoval tehdy Tyler v rozhovoru pro náš web. Kanadský výběr si nakonec z Prahy odvezl výborné 11. místo.

Do Chomutova měl Tyler Brush dorazit už v létě loňského roku, aby se zde připravoval na Mistrovství světa v Helsinkách 2020. Bohužel kvůli uzavřeným hranicím byl odložen nejen šampionát, ale také příchod první zahraniční posily v historii klubu. Naštěstí vše, co nevyšlo loni, bude realizováno letos. Angažmá hráče ze zámoří je pro celý chomutovský klub významnou událostí. „Chceme maximálně využít potenciál této spolupráce. Základem je samozřejmě angažování hráče pro 1. ligu mužů, ale už nyní vidíme přesah i k mládežnickým týmům. Nabízí se celá řada příležitostí. Především připravujeme pro všechny členy klubu nabídku kurzů konverzace v angličtině, určitě se Tyler bude objevovat také na trénincích dětí a mládeže, některé i sám povede, samozřejmě v angličtině. Zároveň jsem přesvědčen, že náš klub dokáže Tylerovi vytvořit kvalitní prostředí a podmínky k přípravě na světový šampionát v Helsinkách. Velmi se na tuto výzvu těšíme," říká hlavní trenér A týmu a předseda klubu Martin Bocian

Hráčův přílet do Prahy je naplánován na sobotu 28. srpna dopoledne. Ještě téhož dne se přesune do Chomutova a jakmile proběhne aklimatizace a vyrovnání s časovým posunem, zapojí se do přípravy A týmu na nový soutěžní ročník.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři