09.12.2023 | redakce KS

Derby je naše! Vládkyně severu jsou opět z Chomutova!

V sobotu 9. prosince bylo v 1. lize žen na programu derby O královny severu! V rámci 15. kola se spolu utkaly celky Florbal Chomutov a Florbal Ústí. Favorizovaný Chomutov vládne v ženách severu již několik zápasů a domácí hráčky měly v plánu tuto nadvládu i nadále prodloužit.

Úvod zápasu se domácímu celku vůbec nepovedl a po půl minutě se z první střely prosadila Bratschaedlová - 0:1! Na vyrovnání se čekalo do 4. minuty. Malecká po průniku u mantinelu našla úplně volnou Terezu Sukovou, která bez problémů vyrovnala na 1:1! Chomutov po vyrovnávací brance jednoznačně ožil a byl na palubovce lepším celkem. V čase 12:30 vystihla rozehrávku hostů Simona Mock a její dělovka se odrazila od horní tyče za záda Novotné - 2:1! Za další 3 minuty se Chomutov radoval znovu. Tereza Suková se tlačila do zakončení a i podruhé překonala hostující brankářku - 3:1! Domácí hráčky pokračovaly v tlaku a za necelou minutu Kamenická krásně připravila branku pro Pilíkovou - 4:1! Ústí si vzalo oddechový čas, který aktivní Chomutov nezastavil. V čase 17:11 se prosadila tečí Fojtíková a uzavřela skóre první třetiny na 5:1!

Hráčky Ústí vstoupily do druhé části opět lépe a ve 23. minutě se radovaly ze snižující branky z hole Mečířové - 5:2! Chomutov předváděl rozpačitý výkon a Ústí vyráželo do nebezpečných kontrů. Přesně v polovině zápasu se Ústí radovalo znovu. Důraz na brankovišti ukázala Poláková a bylo zaděláno na drama - 5:3! V prostřední části již branka nepadla i přes velkou šanci Šindelářové, která se řítila sama na branku. Zápas byl tak před poslední dvacetiminutovkou stále otevřený.

Do třetí třetiny vstoupily lépe hráčky Chomutova a v čase 41:49 dala domácím trochu klidu Adriana Hýsková - 6:3! Ústí nadále pokračovalo v sympatické hře a hrozilo domácí obraně. Ve 48. minutě byla tvrdě sestřelena Bačková, ale pokračovala ve hře. Na hřišti se odehrával boj o každý metr palubovky. V 53. minutě dostal Chomutov výhodu přesilové hry, kterou nevyužil. V čase 55:39 padla nejhezčí branka utkání, když Petra Malecká s Adrianou Hýskovou vykombinovaly celou obranu Ústí - 7:3! Malecká byla při chuti a v následujícím střídání její střelecký pokus tečovala Rázková a balonek zapadl až za záda Novotné - 8:3! Poslední minuty patřily hostujícím hráčkám, které zásluhou Bratschaedlové a Mečířové snížily na konečných 5:8! Severu tak nadále vládnou ženy Florbalu Chomutov!