Oficiální web florbalového klubu Chomutov
16.11.2018 | Ondřej Šarša (FOTO: Milan Svatoš)

Další nová tvář! Chomutovský dres oblékne útočník Tadeáš Melíšek

Další nová tvář! Chomutovský dres oblékne útočník Tadeáš Melíšek
C H O M U T O V - Vedení klubu reaguje na předčasné nucené ukončení sezóny Petra Pastora. Do Chomutova přichází třiadvacetiletý útočník Tadeáš Melíšek z prvoligového Black Angels. Florbalovou kariéru odstartoval v Českých Budějovicích, odkud následně přestoupil do pražského celku. V nové sezóně odešel na hostování do superligové České Lípy, kde se pokoušel probojovat do sestavy. Teď se stěhuje do chomutovského klubu. Nastoupit by měl už v sobotu v Českých Budějovicích proti svému mateřskému týmu.

Tadeáš Melíšek
Narozen: 21. 8. 1995
Pozice: útočník
Držení hole: levá
Výška: 173
Váha: 65
V dosavadní kariéře si útočník Tadeáš Melíšek zahraje 1. ligu mužů poprvé za jiný tým. „Moc se těším do Chomutova a důvodů je hned několik," neskrývá radost bývalý hráč Black Angels. Pro třiadvacetiletého forvarda nebude Chomutov velkou neznámou. „V místním klubu znám spoustu kluků, ať už Petra Lince, který ze mě má noční můry od té doby, co jsme proti sobě hrávali Národní ligu, Tomáše Novotného, se kterým jsem letos absolvoval několik letních turnajů, Jakuba Štěrbu, Ericha Kellermana, Ondřeje Šaršu, kluky z Vysoké školy Ekonomické - Jirku Šafařovského a Vojtu Semeráda, nebo „strejdu” Štěrbiče-Eddieho”.

Mimo jiné se zná i s hlavním trenérem „A" mužstva. „Jakub Šimek mě trénoval na florbalovém kempu nebo na turnaji v Jindřichově Hradci, kde jsme byli součástí výběru jižních Čech," dodává odchovanec jihočeského klubu.

Chomutovu se v letošní sezóně daří a to neuniklo ani pozornosti útočníka pod přezdívkou „Tadeboy". „Výsledky Chomutova sleduji, ať už kvůli svým chomutovským známostem, nebo z důvodu, že jsem nad Chomutovem vyhrál pouze jednou a to se Štíry na podzim 2014 v Národní lize," vzpomíná na vzájemný zápas. V jaké formaci se objeví ještě není jasné, ale na severu Čech chce stoprocentně využít svoje schopnosti. „Doufám, že týmu pomůžu svým důrazem v brankovišti a nějakými vektorovými přihrávkami do prázdné branky". V chomutovské kabině se často pouští známá písnička „Raketou na Mars” od Věry Špinarové a stali se tak „členy" létajícího stroje. „Těším se, až přistoupím do té chomutovské rakety a společně doletíme na Mars" završil odhodlaně.

Komentář hlavního trenéra Jakuba Šimka: „Tadeáše znám od jeho žákovských let, jelikož oba pocházíme z jižních Čech. Již v této době se jevil jako rychlý technický hráč schopný dávat branky. Od té doby urazil kus cesty, pracoval na sobě a svých přednostech, což bylo vidět na zkušebních trénincích, které s námi absolvoval. Již nějaký měsíc víme, že nás v polovině listopadu opustí Petr Pastor, který se bude připravovat na operaci kolene. Dále máme dlouhodobě zraněného elitního útočníka Daniela Fokta. Tadeáš by měl doplnit naše útočné řady a zasáhnou již do nejbližších utkání.”

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři