Oficiální web florbalového klubu Chomutov
05.12.2016 | Redakce, foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

Další návrat! Chomutovský dres znovu oblékne obránce Marek Pačmag!

Další návrat! Chomutovský dres znovu oblékne obránce Marek Pačmag!
C H O M U T O V - Národní liga se přehoupla do své druhé poloviny a Florbal Chomutov vítá zpět dalšího navrátilce! Po Danielu Foktovi a Jiřím Turkovi se z Kadaně vrací do chomutovského týmu zkušený třicetiletý obránce Marek Pačmag. Nastoupit by podle všech předpokladů měl již v sobotním utkání proti Panthers Liberec.
Produktivní obránce začínal svoji kariéru v tehdejším klubu Lokomotiva Chomutov, kde byli jeho spoluhráči například současný brankář kadaňských Katů Zdeněk Burda, nebo dlouholetý pozdější kapitán našeho klubu Filip Nový. Po čtyřech sezónách Lokomotiva zanikla a Pačmag přestoupil tehdy ještě do FbC 98 Chomutov. Zde nastupoval pravidelně sedm let, od roku 2008 do roku 2015. Poslední rok a půl strávil v sousední Kadani, odkud se nyní vrací zpět.

„Marek je jeden z nejkvalitnějších obránců v regionu, jeho výkony jsou stabilní a má zároveň dostatek zkušeností, které může předat mladším spoluhráčům. Jsem přesvědčen, že nám pomůže na hřišti i v kabině,“ věří hlavní trenér Chomutova Martin Bocian.

Marek Pačmag má dosud na svém kontě 124 zápasů v chomutovském dresu, ve kterých nasbíral 95 bodů za 42 gólů a 53 nahrávec. Obdržel 40 trestných minut. Obnovenou premiéru by si měl odbýt již tuto sobotu 10. prosince na domácí palubovce v zápase proti PANTHERS Liberec.

Vrací se také Michal Bendl

Zároveň klub vyřizuje také přestup na trase Kadaň - Chomutov. Tentokrát se jedná o odchovance chomutovského florbalu a produktivního útočníka Michala Bendla, také on se rozhodl pro návrat. „S Michalem jsme domluveni, že se zatím zapojí do sestavy "B" týmu.“

Michal Bendl nastoupil v Chomutově ke 135 zápasům s bilancí 157 kanadských bodů (102 + 55) a pouhých 26 trestných minut.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři