Oficiální web florbalového klubu Chomutov
1. LIGA ŽEN - 3. KOLO | Florbal Chomutov vs. FBC Česká Lípa | SO 16:00 | ONLINE
06.06.2021 | Jan Thöma

Český florbal má nového prezidenta. Povede ho Daniel Novák

Český florbal má nového prezidenta. Povede ho Daniel Novák
B R N O / C H O M U T O V - První červnový víkend se v Brně konala 23. valná hromada Českého florbalu, kde byl zvolen nový prezident. Tím se stal dosavadní viceprezident Daniel Novák. Ve funkci nahradil Filipa Šumana, který se rozhodl nepokračovat ve své pozici.
Na funkci prezidenta Českého florbalu se hlásili dva kandidáti, ale jeden z nich těsně před volbami stáhl svou kandidaturu. Volba tak proběhla veřejným hlasováním, kterým byl téměř jednomyslně zvolen právě Daniel Novák. „Vážím si silné podpory a těším se na následující tři roky práce pro florbal. Převzít vedení po Filipu Šumanovi není lehký úkol, ale i díky mému působení v roli viceprezidenta vím, do čeho jdu a co máme jako florbal před sebou za výzvy a cíle. Těším se na spolupráci s kolegy z výkonného výboru. I nadále budeme chtít pokračovat v cestě a pracovat na silné pozici florbalu nejen v ČR a současně udržet férové prostředí napříč celým sportem,“ pronesl Daniel Novák po svém zvolení.

Současně s novým prezidentem byli zvoleni i nový členové výkonného výboru, jejiž mandát je stejně jako mandát nového prezidenta do roku 2024. Novými členy výkonného výboru jsou: Václav Culka, Jiří Dufek, Petr Galasovský, Martin Musil, Petr Musil, Tomáš Pacák, Renáta Typlová a Michal Paterka, jeho mandát vyprší v roce 2022.

Valné hromady se také jako delegát účastnil za Ústecký kraj předseda Florbalu Chomutov Martin Bocian. „Volba Dana Nováka je podle mě v dané situaci logickým a nejlepším možným řešením. Je to dlouholetý viceprezident, pravá ruka Filipa Šumana, který má detailní vhled do současného stavu Českého florbalu, díky čemuž může plynule navázat na kontinuální rozvoj našeho sportu. Od valné hromady dostal velmi silný mandát, zvolen byl hlasy drtivé většiny všech delegátů, což také o něčem vypovídá,” okomentoval volbu nově zvoleného prezidenta Českého florbalu.

Účastníci valné hromady probírali mimo jiné také podporu klubů v nacházející sezoně 2021/22. Ta se dělí do čtyř kategorií červená, oranžová, modrá a zelená. „Celkem se hlásí do Komplexního programu podpory přes devadesát oddílů, které prochází důkladným hodnocením skrze sportovní, finanční, organizační i marketingová kritéria. Na základě úrovně jednotlivých oblastí jsou rozděleny do čtyř skupin. Podle úrovně pak získávají finanční prostředky od Českého florbalu a prochází různými úrovněmi vzdělávání,” poodhalil hlavní muž klubu.

Florbal Chomutov bude hájit první, tedy červenou, skupinu, do které se v posledním roce dostalo pouze třináct oddílů z celé republice. „Již třetím rokem jsme zapojeni do tzv. Komplexního programu podpory oddílů. Letos jsme se znovu hlásili do červené skupiny a pevně věřím, že díky práci, kterou jsme za poslední rok odvedli, opět uspějeme. Rád bych podotkl, že jsme jediný klub nehrající Superligu, který je od samého počátku v této skupině," zakončil úspěšnou vizitkou Florbalu Chomutov Martin Bocian.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři