07.02.2024 | Redakce KS

Áčko bralo na Hattricku bod! Nadále drží šestou pozici!

V sobotu 3. února se "A" tým vydal k utkání na půdu Hattricku. V Brně se dalo očekávat vyrovnané utkání, jelikož první vzájemný zápas v sezóně přinesl drama do posledních vteřin. Oba týmy dělilo před zápase v tabulce 8 bodů, Chomutov bojoval o top 6, Brno o účast v předkole.

Zápas byl od úvodních minut zajímavý. Brno se s Chomutovem pustilo do stylu nahoru - dolů a k vidění tak bylo velké množství přečíslení. Do větších šancí se dostávali domácí, ale z první přesné trefy se radovali hosté. V čase 7:28 se poprvé prosadil Holovej, ke kterému se dostal odražený míček a na dvakrát ho uklidil do domácí branky - 1:0. Brno se okamžitě tlačilo za vyrovnáním, kterého se dočkalo za pouhé 4 minuty, kdy se po nepřehledné situaci na brankovišti prosadil z dorážky Nagy - 1:1. Netrvalo to ani 3 minuty a DDQ Florbal Chomutov opět v zápase vedl. Jakub Holovej vybojoval při napadání balónek a Petr Linc ho nekompromisně uklidil do branky - 2:1! Zajímavá úvodní třetina tak skončila o branku lépe pro hosty.

Do druhé třetiny vstoupilo Brno s touhou vyrovnat a aktivní byl především Brom. Ve 24. minutě putoval na trestnou domácí Bednář, ale Chomutov přesilovou hru nedokázal přetavit v uklidňující branku. Brno si v oslabení dokonce vytvořilo několik nebezpečných příležitostí. Tempo utkání opadlo a na hřišti bylo k vidění spousta postupných útoků obou celků. Ve 34. minutě putoval na trestnou domácí Hronek, ale Severočeši ani druhou přesilovku nepřetavili v další branku. Největší příležitost Haleje skončila pouze na tyči. Ihned po přesilovce vyrovnal domácí Brom, který se prosadil střelou na bližší tyč - 2:2! V předposlední minutě trefil tyč Linc a po 40 minutách byl výsledek nerozhodný 2:2.

Brno bylo v zápase střelecky aktivnější, ale i Chomutov si dokázal vypracovat nebezpečné šance. Úvod třetí části byl plný důrazu a spousty osobních soubojů. Ve 46. minutě se do brejku řítil Malec, ale Frühbauera nepřekonal. O dvě minuty později získal Chomutov výhodu již třetí přesilové hry v zápase, opět bez úspěchu. V 50. minutě vystihl Linc rozehrávku Brna, vyměnil si míček se Štěrbou a nekopromisně zavěsil - 3:2! 51. minuta a další přesilovka pro Severočechy. Poslední přesilovka v utkání se Chomutovu hrubě nevydařila a Brno z ní dokázalo již potřetí v zápase vyrovnat zásluhou Broma, který využil fatální hrubky bránících hráčů - 3:3. Chomutov měl do konce utkání dvě obrovské šance na vítěznou branku, ale zápas pokračoval do prodloužení.

Nastavený hrací čas ukončil svojí třetí trefou v zápase Brom a přisoudil bonusový bod domácímu Hattricku.