08.02.2022 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Ženy si z víkendu odvezly čtyři cenné body do tabulky

C H O M U T O V - V únoru mají chomutovské ženy velmi nabitý program, jelikož se blíží konec základní části. V prvním duelu předešlého víkendu se utkaly s Českou Lípou, kterou jednoznačně porazily 9:4. Druhý zápas byl napínavější. S Ústím se ženy dostaly až do prodloužení, v němž neuspěly a prohrály 4:5.

Od druhé třetiny jednoznačný zápas

Ženy s Českou Lípou zahájily utkání velice atraktivně. Již po 29 vteřinách chomutovské florbalistky vedly 1:0. Po této brance se českolipské hráčky držely hodně na míčku, což se jim vyplatilo a ve 13. minutě výsledek dorovnaly. Po této brance došlo k vyloučení na chomutovské straně, a tak se naskytla veliká šance pro domácí florbalistky. Ty šanci nevyužily, ale deset vteřin po přesilové hře se jim přece podařilo dostat míček za chomutovskou Benkovou a vedly 1:2. Minutu a půl před koncem zápasu se ke slovu dostaly ještě naše bojovnice, které svou příležitost využily a srovnaly na 2:2.

Během první poloviny druhé třetiny byly na míčku většinu času domácí, ala ani hosté nebyly bez brankových šancí. První branka této třetiny padla až ve 32. minutě, kdy se chomutovské hráčky dostaly do vedení 3:2. Od této brankové situace se naše hráčky dostaly do tempa a utkání zcela přetočily na svou stranu. V poslední části přišla nějaká vyloučení na obou stranách, ale to vedení chomutovských hráček již nijak neohrozilo. Díky výhře 9:4 si ženy připsaly cenné body do tabulky.

V poslední minutě došlo na remízu

Zápas s Ústím opět začaly lépe naše hráčky, které v 7. minutě šly do vedení 1:0. Srovnání přišlo hned po následující buly. Před koncem první třetiny se po rychlém útoku ústeckých hráček na míček dostala Markéta Bártová, která za asistence Chodurové vstřelila branku na 2:1. Druhá třetina byla poněkud nudná a moc akcí vidět nebylo. První pořádnou akcí v této dvacetiminutovce byla až akce Tomanové - Gabrielové, jejichž souhra přinesla srovnání na 2:2.

Do poslední části vstoupily lépe domácí hráčky z Ústí, které hned v čase 43:28 vstřelily branku na 2:3. Chomutovské florbalistky se ze všech sil snažily výsledek dorovnat, ale to se jim nedařilo. Dokonce čtyři minuty před koncem Ústí své vedení navýšilo na 2:4. Běžely poslední minuty, vteřiny a našim hráčkám se zkracoval čas na srovnání zápasu. V 57. minutě byl výsledek 3:4 a remíza byla na dosah ruky. Srovnání přišlo doslova za pět dvanáct, kdy se prosadilo chomutovské duo Hýsková - Pilíková. Zápas postoupil tedy do prodloužení a oba týmy bojovaly o druhý a velmi důležitý bod. Ten nakonec urvaly ústecké soupeřky. Ženy tak i podruhé v sezóně s Ústím prohrály o jednu branku - 4:5.