Oficiální web florbalového klubu Chomutov
26.09.2023 | Redakce KS

Ženy budou v sobotu bojovat o prodloužení vítězné série!

Ženy budou v sobotu bojovat o prodloužení vítězné série!
V sobotu 30. září hostí naše ženy v rámci 5. kola 1. ligy žen tým TJ Sokol Nové Strašecí. V úvodních čtyřech zápasech byly naše ženy stoprocentní a vládnou prvoligové tabulce. Utkání se odehraje v MSH Chomutov od 17:00. Loňské vzájemné zápasy obou týmů byly vyrovnané. Chomutov vyhrál na půdě Sokola 8:3, aby následně trošku nečekaně padl doma 4:5.

TJ Sokol Nové Strašecí dokázal v úvodních kolech pouze jednou naplno bodovat. Strašecí v úvodu sezony prohrálo s Budějovicemi 2:9, poté porazilo ve druhém kole Týn 9:3. Následovala série dvou porážek s Lípou (6:7) a Ústím (6:12). V ofenzivě stále září Kristýna Kleknerová, která patří mezi nejlepší hráčky celé soutěže. Vítězka loňského kanadského bodování dokázala ve 4 utkáních nasbírat 13 bodů za 8 branek a 5 asistencí. Sekunduje jí Nina Schumannová, ta dokázala nastřílet 7 branek a přidala jednu asistenci. Strašecí je výborné v oslabení, kde si drží stoprocentní úspěšnost a dokonce dokázalo jednu branku vstřelit.

Florbal Chomutov rozjel sezonu ve velkém stylu! Po úvodních dvou jasných výhrách následovalo vydřené vítězství nad Ústím a výhra 5:1 na palubovce Lípy. Po čtyřech kolech má tak Chomutov stoprocentní bilanci a se skóre 38:8 vládne ligové tabulce. 38 vstřelených branek je nejlepším počinem v celé soutěži, 8 obdržených stejně tak! Severočešky ovládají prakticky všechny dostupné týmové statistiky. Individuálním statistikám vládne tradičně Adriana Hýsková, která dokázala vstřelit 3 branky a přihrát na dalších 9. Za 12 získaných bodů je 3. v bodování celé soutěže. Sekunduje jí její útočné dvojče Petra Malecká, která posbírala 8 bodů za 5 branek branek a 3 asistence. Stejný počet bodů získala i Viktorie Rázková. Sedm získaných bodů dělá z Michaely Voráčkové nejproduktivnějšího obránce celé soutěže. Jejích 5 branek je také nejlepším výkonem mezi obránci v lize.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři