Oficiální web florbalového klubu Chomutov
24.02.2022 | Redakce KS, foto: Vladimír Kapuš

Statistické okénko žen: Pilíková a Hýsková v top 10 celé soutěže!

Statistické okénko žen: Pilíková a Hýsková v top 10 celé soutěže!
Stejně jako muži, mají i ženy konec základní části. Před blížícím se play off se podíváme na několik týmových, ale také individuálních statistik v rámci 1.ligy žen. Naše ženy za sebou mají historicky jednu z nejlepších základních částí.

Týmové statistiky

1. TABULKA

FLORBAL CHOMUTOV skončil celkově na 7. místě se ziskem 36 bodů. Na nejlepší tým základní části Prague Tigers Nehvizdy jsme ztratili 24 bodů.

2. VSTŘELENÉ BRANKY

V základní části Chomutov nastřílel 144 branek, to stačí opět na 7.místo v tabulce! Nejlepší ofenzivní bilancí se pyšní opět Tigers se 167 vstřelenými brankami.

3. OBDRŽENÉ BRANKY

V této bilanci jsme na šesté pozici. Nejlepší obranu mají ženy z Black Angels, které inkasovaly pouze 71 branek. Proti Chomutovu se soupeřky radovaly celkem 106krát.

4. BRANKOVÝ ROZDÍL

Nejlepšího skóre dosáhlo opět Tigers s pozitivní bilancí plus 94. Chomutov je v této statistice šestý za bilanci plus 38.

5. PŘESILOVKY

Jsme u nejsilnější stránky žen Chomutova! V početní výhodě byly ženy ještě před posledním kolem na prvním místě v celé soutěži! Po odehrání všech kol jsme v této statistice na skvělém druhém místě s využitím 36 procent!

6. OSLABENÍ

Stejně jako u mužů, tak i u žen platí, že je Chomutov v nerovnoměrném počtu hráček na hrací ploše na úplné špičce. Konečné 4.místo s bilancí 83,33% ubráněných oslabení je hodně slušnou vizitku speciálních týmů na oslabení.

7. TRESTY

To, co se v přesilovce a oslabení Chomutovu nepodařilo (udržet se první ve statistice), to se povedlo v trestných minutách. 92 trestných minut na straně Chomutova je totiž nejvíce ze všech týmů soutěže.

8. POČET VÝHER

11 výher odpovídá našemu postavení v tabulce = 7.místo

9. NEJVĚTŠÍ VÝHRA CHOMUTOVA

O fantastických 18 branek vyhrály ženy v sezoně hned dvakrát! V 11. kole schytal debakl 18:0 Turnov, hned v kole následujícím si odvezla 19 gólů Soběslav (19:1).

10. NEJVĚTŠÍ PROHRA CHOMUTOVA

Největší prohra je celkem čerstvá. Předposlední kolo základní části a prohra 12:2 na půdě Liberce.

11. ZÁPAS S NEJVĚTŠÍM POČTEM BRANEK

12. kolo a dvacet branek v duelu se Soběslaví je rekord. Nutno zmínit, že 18 branek padlo v zápase žen dohromady ještě 4krát!

Individuální statistiky

1. NEJPRODUKTIVNĚJŠÍ HRÁČKA

Eliška Reischlová z SKV nasbírala v sezoně fantastických 67 bodů! Naší nejproduktivnější hráčkou je Simona Pilíková se 41 body! Sekunduje jí Adriana Hýsková, která získala 37 kanadských bodů.

2. NEJLEPŠÍ STŘELKYNĚ

Konkurenci neměla Eliška Reischlová z SKV ani v této statistice. Jejích 50 branek je v celé lize jednoznačně nejvíce. Parádní šesté místo si za 28 branek vystřílela Simona Pilíková! Dvacátá skončila symbolicky za 20 branek naše Adriana Hýsková! Na bilanci minimálně deseti branek se v sezoně dostaly ještě Eliška Šidlochová, Tereza Suková, Petra Malecká a Jitka Tóthová.

3. NEJLEPŠÍ NAHRAVAČKA

I této statistice kraluje žena z SKV, tentokrát Aneta Nigrinová za 34 asistencí. Devátá se za 17 asistencí umístila Adriana Hýsková.

4. TRESTNÉ MINUTY

Nejtrestanější hráčkou Chomutova se stala s 16 minutami Eliška Šidlochová.

5. NEJVÍCE HATTRICKŮ V DRESU FLORBAL CHOMUTOV

4 hattricky zvládly v této sezoně naše nejlepší střelkyně - Simona Pilíková a Adriana Hýsková

6. BRANKAŘKY

Lucie Brandejská se stala čtvrtou nejlepší brankařkou ligy (odehráno alespoň deset zápasů) s procentuální úspěšností 85,33%

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři