10.04.2023 | Redakce KS,

Sezonu končíme porážkou! Sestupujeme do Národní ligy!

V pondělí 10. dubna se na Velikonoce v Brně odehrálo jedno z nejdůležitějších utkání v historii klubu. "A" tým bojoval v sedmém zápase proti TROOPERS o udržení v 1. lize mužů. Florbal Chomutov se opět mohl spolehnout na podporu svých skvělých fanoušků!

Utkání začalo opatrným florbalem, který se přeléval ze strany na stranu. Oba týmy si uvědomovaly důležitost zápasu, která hráčům svazovala nohy. Během úvodních minut si vypracoval více nadějných příležitostí Chomutov. Z první branky se přesto radovali domácí, když se ve 12. minutě šťastně prosadil Peška, když se jeho střela odrazila od Novotného nohy - 1:0. TROOPERS dále pokračovali v trpělivé hře a ke konci třetiny byli odměněni brankou Knotka, který zvýšil na 2:0.

Úvod druhé třetiny patřil Chomutovu a v čase 22:06 se z nepřehledné skrumáže před brankou prosadil Linc - 2:1! Chomutov se snažil o vyrovnání, ale většina jeho příležitostí končila na výborném Melicharovi. Ve 34. minutě se opět prosadil kanonýr Knotek a vrátil domácím vedení o dvě branky - 3:1. Následující minuty patřily Chomutovu! Nejprve využil chyby domácích Holovej, který prostřelil Melichara na bližší tyč - 3:2! V čase 36:18 bylo vyrovnáno! Štěrba našel zpoza branky volného Lince a nejproduktivnější hráč Chomutova srovnal skóre na 3:3! Radost Severočechů trvala pouze 110 vteřin, když se šťastně prosadil Jedlička a vrátil vedení domácím - 4:3!

Začátek třetí části se Chomutovu hrozivě nevydařil. Dvě slepené branky ze třetí minuty znamenaly vedení 6:3 pro domácí a nad hosty se stahovaly mračna. Chomutov neměl na co čekat. Sáhl ke hře bez brankaře a na hřišti se poprvé v sérii objevil dlouhodobě zraněný Michal Skuhrovec. Právě Skuhrovec vykřesal v čase 52:40 naději, když na brankovišti dorazil Lincovu střelu. Chomutov zavřel TROOPERS na jejich polovině a bojoval o udržení v soutěži. Další branka přišla bohužel až v čase 59:33! Skuhrovec byl znovu důrazný na brankovišti a snížil na 6:5! Poslední vteřiny již bohužel žádnou šanci nepřinesly a DDQ Florbal Chomutov tak prohrál v sérii 4:3 a příští rok bude po sestupu působit v Národní lize.