Oficiální web florbalového klubu Chomutov
12.01.2022 | Redakce

Rozvojové projekty: Florbal Chomutov podporuje sportování předškoláků!

Rozvojové projekty: Florbal Chomutov podporuje sportování předškoláků!
C H O M U T O V – Florbal Chomutov je klubem, jehož snahou je neustále hledat nové výzvy, vytvářet příležitosti a posouvat hranice. Síť našich partnerských základních škol v Chomutově i Jirkově se stále rozšiřuje a pozvolna stabilizuje, a proto nadešel v loňském roce ten správný čas na další krok. Ten jsme udělali směrem k podpoře sportovního vyžití chomutovských předškoláků, a tak loni v září spatřil světlo světa pilotní ročník projektu „Florbal do školek“.

Počátky úvah o zahájení spolupráce s chomutovskými školkami sahají do „covidové" pauzy na jaře roku 2021. „V posledních letech náš klub, i za velké podpory města Chomutov, investoval do vytvoření profesionální struktury mládežnických trenérů. Nyní máme ve svých řadách vynikající trenéry, takže když jsme se bavili o tom, co můžeme pro město na oplátku udělat my, dávalo nám největší smysl právě tohle. Jsme sportovní oddíl a myslíme si, že naší největší doménou je organizace sportovní činnosti. Proto vezmeme naše trenéry v čase, kdy mají volno, zaplatíme halu a pozveme předškoláky. Snad tím alespoň trochu pozitivně ovlivníme budoucí generaci chomutovských rodáků," přeje si předseda klubu Martin Bocian.

Vytipovány byly tři spádové lokality ve městě, aby každá školka měla trénink v docházkové vzdálenosti. Kromě Městské sportovní haly a Sportovní haly Březenecká, které dopoledne nebývají tolik využité, poskytl prostory své tělocvičny také Domeček. Do pilotního ročníku projektu se přihlásilo celkem sedm školek, které na podzim absolvovaly první tréninky. „Na první pohled se může zdát, že naším cílem bylo posunout nábor už do školek, ale tak tomu rozhodně není. Naším primárním cílem není „náborovat" a rozdávat letáčky. Chceme rozdávat především radost z pohybu a jako klub udělat pro děti v našem městě něco navíc," zdůrazňuje Lukáš Pekárek, manažer rozvoje Florbal Chomutov, který celý projekt řídí a společně s Michalem Skuhrovcem také vede samotné tréninkové jednotky. „Rozhodně nejde jen o propagaci florbalu, protože ten hrajeme v tréninku maximálně 10 minut. Celá tréninková jednotka je postavená formou her. Snažíme se o všeobecnou sportovní přípravu, tudíž zde máme zahrnuté hody, skoky, slalomy, koordinaci a spousty dalšího."

Přes nejrůznější komplikace spojené se složitou epidemiologickou situací proběhlo na podzim celkem 21 hodin tréninkových jednotek, během kterých se klub utvrdil, že tento projekt má smysl. A také ohlasy z druhé strany jsou vynikající. „Celý projekt mi přijde úžasný. V prvním čtvrtletí se zapojilo celkem sedm ze třinácti školek. Teď připravujeme jarní část, tak uvidíme, jestli se ještě nějaká školka připojí. Ohlasy dětí jsou samozřejmě kladné, protože děti mají radost z každého pohybu. Pozitivní reakce zatím sklízíme také ze stran samotných paní učitelek, které hodnotí tréninky jako výborně zpracované a připravené. Hlavně však mají radost, že se děti mohou někde vyřádit," dodává Lukáš Pekárek.

Děkujeme všem zúčastněným školkám a učitelkám za důvěru a těšíme se na další spolupráci také v roce 2022.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři