Oficiální web florbalového klubu Chomutov
26.09.2023 | Redakce KS

Pátým vyzyvatelem budou Štíři! Okořeňte si sváteční den florbalem!

Pátým vyzyvatelem budou Štíři! Okořeňte si sváteční den florbalem!
DDQ Florbal Chomutov čeká již páté utkání v rozběhnuté sezoně. V rámci 5. kola 1. ligy mužů přivítáme o sváteční čtvrtek na domácí palubovce jihočeské Budějovice. Se Štíry se dá očekávat tradičně vyrovnané utkání! Vzájemná bilance z posledních 4 utkání zní 2 výhry pro Chomutov, jedna výhra pro Budějovice po prodloužení a jedna v řádné hrací době. Kromě jednoho utkání dokázal vítězný tým vždy vstřelit pouze o jednu branku více než jeho soupeř.

FBC ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE vstoupily i přes těžký los do sezony solidními výkony. Po 4 odehraných kolech Štíři získali 6 bodů za prohru s favorizovaným Ústím 2:5 a výhru na palubovce Plzně 4:3. Následovala výhra nad Buldoky 8:7 po prodloužení a těsná prohra s Letkou 2:3 po prodloužení. Statisticky v dresu Jihočechů nejvíce září Dominik Vlček, který posbíral již 6 kanadských bodů za 4 branky a 2 asistence. Na začátku sezony dělají Budějovicím velký problém speciální týmy. V přesilovce mají pouze 10% úspěšnost využití. Každé druhé oslabení pak končí se svěšenou hlavou po inkasovaném gólu. Štíři jsou také třetím nejtrestanějším týmem soutěže.

DDQ FLORBAL CHOMUTOV dokázal v každém utkání sezony bodovat. Po úvodních dvou výhrách nad nováčky soutěže, následovala dvě utkání, která musel rozhodnout až nastavený čas, případně samostatné nájezdy. Po porážce v prodloužení s Ústím, jsme dokázali zvítězit na palubovce Plzně po samostatných nájezdech. Devět získaných bodů nás prozatím drží na 3. místě prvoligové tabulky. V produktivitě nadále vládne s 9 body Michal Skuhrovec, následovaný duem Petr Linc a Adam Martin. Produktivní je i obránce Erich Kellermann, který dokázal bodovat prozatím v každém zápase. Chomutov se zároveň pyšní druhou nejlepší defenzivou v soutěži. V brance se daří Martinu Frühbauerovi, který je pátý v průměru inkasovaných branek na zápas. Martin je zároveň nevytěžovanějším brankářem celé ligy.

Utkání DDQ FLORBAL CHOMUTOV - FBC ŠTÍŘI ČESKÉ BUDĚJOVICE se hraje v MSH CHOMUTOV ve ČTVRTEK od 18:00.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři