12.11.2023 | Redakce KS

Hororový závěr přisoudil body Hattricku!

V rámci florbalové neděle se od 16:00 konal ve sportovní hale i zápas mužů. Za soupeře jim tentokrát byl tým FBŠ Hummel Hattrick Brno. Jednalo se o zápas šestého celku tabulky (Chomutov) proti devátému. Severočeši bojovali v zápase o bodový odskok a upevnění postavení v elitní šestici soutěže. Poslední tři zápasy Chomutova skončily vždy o jednu branku a atraktivní utkání se očekávalo i od střetnutí s Hattrickem.

Chomutov začal utkání velkým tlakem elitní formace, která je v posledních zápasech při chuti. V 7. minutě přišla první obrovská šance zápasu, Vagel nájezd hostů vychytal. Domácí odpověděli neúspěšným brejkem Haleje, kterého chytře uvolnil Skuhrovec. První lajna Chomutova svého soupeře drtila a vytvářela si obrovské příležitosti v každém střídání. Úvodní branka padla v čase 12:32 jako blesk z čistého nebe na druhé straně, když se po hezké akci Malce prosadil Halama - 0:1! První třetina byla ve znamení neproměňování šancí Chomutova a skončila vzhledem k obrazu hry nečekaně 0:1.

Druhou třetinu začal Chomutov výborně a radoval se ze zaslouženého vyrovnání po brance kapitána Štěrby - 1:1. Ve 26. minutě měl obrovskou šanci Linc, ale trefil pouze tyč. V polovině zápasu trefil horní tyč Dolejší! V čase 31:32 už domácí svou ofenzivní nemohoucnost prolomili, když se trefil Halej - 2:1! Hosté odpověděli nastřelenou tyčkou. V čase 34:28 získal v tvrdém souboji míček Šarša a poslal ho neomylně za záda Steigera - 3:1! Steiger si spravil chuť o několik vteřin později, když zákrokem zápasu vychytal Skuhrovce.

Začátek třetí třetiny přinesl trest pro Ondřeje Šaršu a přesilovou hru hostů. Hosté přesilovou hru využili v čase 42:09, kdy se prosadil Vlach - 3:2! Ve 45. minutě už bylo vyrovnáno, když se z bezprostřední blízkosti prosadil dorážkou Hronek - 3:3! Chomutov nevyužil přesilovku ani velké množství a trest přišel na druhé straně. V 55. minutě se po standardní situaci prosadil Malec - 3:4! Vyrovnání přišlo za minutu, když si Holovejovu nahrávku srazil do vlastní sítě Hronek - 4:4! Odpověď Brna byla blesková, když se za 26 vteřin trefil Vlach a vrátil vedení Hattricku - 4:5! Chomutov se snažil o vyrovnání v šesti hráčích a v čase 59:27 rozjásal zaplněnou halu dorážkou Michal Skuhrovec - 5:5! Drama pokračovalo! V čase 59:45 byl vyloučen Štěrba za nesportovní chování a po velkých protestech domácí střídačky i trenér Bocian. V čase 59:52 přišel trest, když se z dorážky vlastní střely prosadil Malec a utišil celou halu. Chomutov se v posledních vteřinách pokoušel o zázrak a k vyrovnání opravdu nebylo daleko, ale Brno těsné vedení 6:5 uhájilo a odvezlo si cenné 3 body.