17.09.2023 | Redakce KS

Epickou bitvu s Ústím rozhodlo až prodloužení!

V neděli 17. září se konalo první ze série výročních utkání Florbalu Chomutov. V derby O VLÁDCE SEVERU nám byl za soupeře Florbal Ústí. Vzájemná bilance vyznívá v posledních letech jednoznačně pro tým od řeky Labe. Úvod sezony se vydařil oběma celkům na výbornou, když po dvou odehraných kolech vládnou ligové tabulce. Ústí vědomo si důležitosti utkání nastoupilo v nejsilnější možné sestavě v čele s hráči ze Superligy.

Utkání začalo v tempu, které je hodné derby! Ve 4. minutě se i přes uzemní převahu domácích radovali poprvé hosté. Fuchsig natáhl od mantinelu a propálil Frühbauera - 0:1! Zápas byl plný osobních soubojů a Chomutov byl lepším týmem. Dělovka Martina skončila jen těsně mimo! Ústí hrozilo z extrémně nebezpečných brejků. V 9. minutě měl na hokejce vyrovnání Hais, jeho střela mířila mimo. V 11. minutě Ústí rozehrálo rychle z rohu a Horn zvýšil na 0:2! V čase 12:40 poprvé bouřila i domácí hala! Štěrba našel Kellermanna a ten neomylně zavěsil - 1:2! Chomutov se tlačil za vyrovnáním. Po několika šancích domácích udeřilo na druhé straně z hole "sparťana" Pešky - 1:3! Odpověď domácích přišla za okamžik! Nádhernou standardní situaci zakončil nekompromisně Holovej - 2:3! Divácká kulisa byla fantastická a na hřišti probíhala doslova válka. První třetina, která byla nabitá akcí, skončila 2:3.

Druhá třetina pokračovala ve velkém tempu. Na hřišti nebyla dlouho k vidění žádná šance. Až v 7. minutě měl tutovku Halej. Vyrovnání přišlo až v čase 27:43, když Martin prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 3:3! Ústí si vzalo vedení okamžitě zpět po brance Kolstrunka - 3:4! Ve 32. minutě nádherně tečoval Skuhrovec, jeho pokus skončil na horní tyčce! Zbytek třetiny byl ve znamení osobních soubojů bez brankové radosti.

Třetí třetinu pokračovala bitva o každý balonek! Ve 47. minutě dostal Chomutov výhodu první přesilové hry po vyloučení Pešky. Trvalý tlak branku v síti Ústí nepřinesl. V 55. minutě doslova vybouchla hala nadšením! Halej po Lincově nabídce propálil brankáře Ústí a vyrovnal - 4:4! Utkání gradovalo! V 56. minutě pálil nebezpečně Zahraj. Do konce základní hrací doby již branka nepadla a derby tak dospělo do prodloužení. V něm se prosadil muž zápasu Jan Peška a rozhodl o bonusovém bodu pro Florbal Ústí.