Oficiální web florbalového klubu Chomutov
26.11.2021 | Lenka Láryšová, foto: V. Kapuš

Do Chomutova o víkendu zavítají florbalistky ze Soběslavi a Týna

Do Chomutova o víkendu zavítají florbalistky ze Soběslavi a Týna
C H O M U T O V - Do Chomutova během víkendu zavítají dva týmy z Jihočeského kraje – Soběslav a Týn. S oběma celky mají chomutovské ženy již zkušenost. Se Soběslaví mají dokonce vyrovnanou zápasovou bilanci, naopak s Dračicemi mají v rámci vzájemných utkání co dohánět. Vzájemné duely se odehrají tuto sobotu a neděli od 15 a od 16 hodin.

Banes Florbal Soběslav

V sobotu se ženy utkají se Soběslaví, která působí ve florbalových soutěžích již od sezóny 2008/2009. Od této doby se soběslavské ženy účastnily 2. ligy, z níž v sezóně 2013/2014 přes play-off postoupily do 1. ligy žen. V té působí od září 2014 až do současnosti. S chomutovskými ženami se začaly střetávat od sezóny 2015/2016 a bilance za ty roky jsou doslova vyrovnané - na zápasy 5:5. Nejvyšší výhrou chomutovské ženy nad tímto týmem zvítězily 10:1, naopak Soběslav nejvýše zvítězila 1:8. Poslední odehranou sezónu neměli soběslavské florbalistky zrovna dvakrát úspěšnou. V základní části z 22 zápasů vyhrály pouze dvakrát, získaly 6 bodů a v tabulce skončily na 11. (předposlední) příčce.

Nejúspěšnější hráčkou byla Andrea Dostálová, která za 22 zápasů nastřílela 19 branek a posbírala 11 asistencí. Druhou nejlepší soběslavskou hráčkou byla Eliška Juhaňáková, která během 19 zápasů získala 20 branek a 7 asistencí. Soběslavskou svatyni nejčastěji hájila Pavlína Kozáková, které odchytala 464 minut, šlo na ni 286 střel a obdržela 63 branek.

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn

Rudé Dračice MLADÝCH NADĚJÍ jsou velice mladý tým, který se na florbalové scéně objevuje pět sezón. V sezóně 2017/2018 se tým přihlásil do 2. ligy žen, ale hned následující sezónu byl již o level výše, kde se začal na palubovce setkávat s ženami z Chomutova. Dohromady spolu tyto dva týmy odehrály šest zápasů, z nichž dva šly do samostatných nájezdů. Jinak celková bilance je 2:4, tedy dvě výhry pro Chomutov a čtyři pro Týn. V poslední odehrané sezóně se Dračicím vedlo výborně. Během 22 odehraných zápasů dokázaly třináctkrát zvítězit, posbírat 37 bodů a zajistit si tak 4. příčku v tabulce, čímž si zajistily své místo v play-off. Do play-off nastoupily proti FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň, se kterou svedly dva nelítostné boje, v nichž zvítězily 4:3 a 5:6 po nájezdech.

Do top dvacítky hráček v poslední odehrané sezóně se umístily hned dvě florbalistky. První byla Tereza Bočková, která během 22 zápasů dokázala vstřelit 28 branek a posbírat 19 asistencí. O dva body méně posbírala Karolína Hašlová, která za po 21 zápasech měla na svém kontě 25 vstřelených branek a 20 asistencí. Nejšikovnější brankářkou byla Simona Werbynská, která odchytala 1341 minut, během kterých na ni šlo 581 střel.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři