Ondřej Šarša (FOTO: P. Kozelek) | 20.01.2019

Zlom ve třetí třetině. Chomutov bere všechny tři body z utkání proti Ostravě

C H O M U T O V - V kadaňském azylu přivítali florbalisté Chomutova ve dvacátém kole ostravský MVIL. Do sobotního utkání nastoupili domácí už s uzdraveným útočníkem Jakubem Štěrbou. Ostravští přivezli do Kadaně dvě formace, které dlouho trápili třetí tým první ligy mužů. Chomutov nakonec potvrdil postavení v tabulce a zvítězil v prvním domácím zápase tohoto roku. Hattrickem se blýskli Jiří Šafařovský a Daniel Jäschke.
20.kolo, sobota 19.1.2019, 19:30
-
1.MVIL Ostrava WOOW
14:6 (2:2, 5:3, 7:1)
Branky a nahrávky: 10. Jäschke (Bejček), 11. Šafařovský (Stibor), 27. Novotný (Štěrba), 27. Stibor (Šafařovský), 33. Stibor (Šafařovský), 38. Šafařovský (Melíšek), 40. Jäschke (Bejček), 42. Melíšek (Semerád), 46. Halej (Melíšek), 47. Jäschke (Bejček), 48. Bejček (Jäschke), 55. Šafařovský (Melíšek), 57. Melíšek (Stibor), 60. Bejček (Kučera) - 12. Trulík (Hranický), 19. Hranický (Smrčka), 25. Hranický (Trulík), 32. Smrčka (Kotzur), 38. Svačinka (Tesárek), 57. Tesárek (TS) .
Rozhodčí: John, Starý. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 65. Střely na branku: 39:21. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 12:5, 12:6, 14:6.
Florbal Chomutov: Stránský (Ščurko) - Šarša "C", Kellermann, Štěrba, Fokt, Novotný, Semerád, Halej, Stibor, Melíšek, Šafařovský, Smetana, Giptner, Bejček, Kopp, Jäschke, Müller, Kučera
1.MVIL Ostrava WOOW: Kořínek (od 47. Michálka) - Smrčka, Gaščík, Chovanec, Tesárek "C", Kotzur, Hranický, Trulík, Svačinka, Kubíček, Němeček

Podrobnosti připravujeme...

Komentář Petra Lince (Florbal Chomutov): "Dnes jsme se prali s rozkouskovanou hrou a prvních 24 minut náš výkon měl daleko do ideálu. Naštěstí jsme se vzchopili a utkání dovedli do zdárně vítězného konce. Soupeřům přejeme šťastnou cestu do Ostravy a zároveň mi dovolte těmito řádky poděkovat kadaňským pořadatelům a divákům. V Chomutově se uvidíme příští neděli na třeskuté bitvě o třetí místo s Karlovými Vary. Hezký zbytek víkendu!"

Komentář Vojtěcha Kořínka (1. MVIL Ostrava WOOW): "Co na tom hodnotit. Odjíždíme na utkání a chodí omluvenky z nevolnosti, tak opět vyjíždíme na výjezd aspoň v 10+2. No tak si začnem na dvě lajny, od druhé třetiny hrajeme prakticky jen na jednu, jelikož druhá se nám totálně sesypala. Od druhé třetiny klasický brajgl, hnus. Nedá se na to dívat co na tom hřišti předvádíme. Vypadá to že na to někteří pěkně kašlou anebo druhá varianta, že jejich výkon na tuto ligu prostě nestačí. Pozitiv je málo. Uvidíme co v pátek. Díky divákům a soupeřům.