Přípravný duel s Kadaní rozhodovaly až nájezdy, Chomutov vyhrál 5:4

C H O M U T O V - Po úspěšném turnaji Czech Open se chomutovští florbalisté poprvé v přípravě představili na domácí palubovce. Soupeřem jim byl sousední tým FBC DDM Kati Kadaň. Téměř 130 diváků vidělo vyrovnanou bitvu v základní hrací době, prodloužení i samostatné nájezdy. V nich byl nakonec šťastnější Chomutov a zvítězil tak 5:4.
příp., čtvrtek 16.8.2018, 19:00
-
FBC DDM Kati Kadaň
5:4ss (2:1, 1:1, 1:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 5. Novotný (Fokt), 12. Pastor (E. Štěrba), 39. Šarša (E. Štěrba), 57. Šafařovský (Kopp), rozhodující nájezd Stibor - 4. Šulc, 33. Šulc, 47. Prokop, 59. Prokop.
Rozhodčí: Pekárek, Škuba. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 128. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4.
Florbal Chomutov: Štěpánek (31. Ščurko) - Šarša (C), J. Štěrba, Semerád, Novotný, Kellermann, Hlaváček, Müller - E. Štěrba, Fokt, Pastor - Kop, Šafařovský, Stibor - L. Fiala, Bejček, Giptner - Kučera, Halej

V utkání hraném na třikrát dvacet minut hrubého času měli po celou dobu gólově napřed domácí, ale houževnatý soupeř vždy dokázal výsledek dotáhnout. Naposledy minutu před koncem, kdy vyrovnával na 4:4. O vítězi nerozhodlo ani pětiminutové prodloužení, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Chomutovští, kteří tak nakonec zvítězili 5:4.

V utkání se představily všechny letní posily. Útočník Adam Stibor, kterého Florbal Chomutov získal na přestup z Ústí nad Labem. Ze stejného klubu budou letos hostovat Jiří Šafařovský a Vojtěch Semerád. Dále měli domácí fanoušci možnost poprvé vidět v chomutovském dresu Erika Štěrbu, jenž hostuje právě z Kadaně a také Tomáše Novotného, který přestoupil z Lipska. V brance se představil kromě juniora Štěpánka také Lukáš Šcurko, o jehož působení Chomutov jedná s Plzní. Premiérovou nominaci do sestavy A týmu si od trenéra Šimka vysloužil také sedmnáctiletý junior Ondřej Halej.