Pohár České pojišťovny: Chomutov porazil Kadaň a postupuje do 4. kola

C H O M U T O V - Chomutovští florbalisté se i letos přihlásili do Poháru České pojišťovny, kde jako tým ze druhé nejvyšší soutěže byli nasazeni přímo do 3. kola. Jejich soupeřem se shodou okolností stali sousední Kati z Kadaně, kteří se do pavouka museli probojovat ze základní skupiny. Utkání proběhlo v kadaňské sportovní hale, navštívilo ho celkem 114 diváků a o vítězi rozhodla až třetí třetina, kterou chomutovští florbalisté ovládli 9:2.
POH3, čtvrtek 13.9.2018, 19:00
FBC DDM Kati Kadaň
-
6:16 (2:4, 2:3, 2:9)
Branky a nahrávky: 2. Pardubský (Šulc), 19. Chládek, 34. Zelinka (Šulc), 39. Zelinka (Šulc), 42. Pardubský (Zelinka), 55. Chládek (Zelinka) - 7. Kopp (Bejček), 11. Stibor (Novotný), 12. Giptner (Bejček), 19. Kopp (Bejček), 32. E. Štěrba (Stibor), 35. Halej (J. Štěrba), 40. Kopp (Bejček), 41. Semerád (Šafařovský), 42. J. Štěrba (E. Štěrba), 44. Kopp (Giptner), 47. Šafařovský (Hlaváček), 47. Giptner (Šarša), 54. Šafařovský (L. Fiala), 57. Semerád (Novotný), 59. Novotný (Semerád), 60. Kopp (Bejček).
Rozhodčí: Urik, Šedivý. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 114. Střely na branku: 34:46. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 4:8, 5:8, 5:13, 6:13, 6:16 .
FBC DDM Kati Kadaň: Janůšek (41. Baláček) - Hanuš, Pardubský, Zelinka, Chládek, Žemlička (C), Pokorný, Šebek, Pačmag, Kolitsch, Zýka, Selinger a Šulc.
Florbal Chomutov: Ščurko - Šarša (C), Kellermann, Novotný, L. Fiala, Hlaváček, Müller - J. Štěrba, E. Štěrba, Bernas - Semerád, Šafařovský, Stibor - Kopp, Bejček, Giptner - Halej

16 vstřelených branek poslalo muže do dalších bojů

Do zápasu lépe vstoupili domácí, jelikož šli do vedení hned ve druhé minutě po přesně mířené střele Lukáše Pardubského. Netrvalo ale dlouho a i chomutovští hráči se dostali do svého obvyklého rytmu. Po první třetině dokonce Chomutovští vedli 4:2. Do druhé třetiny opět oba celky vstupovaly celkem pozvolna a hra nebyla pro diváky příliš atraktivní. Až v čase 31:30 probral diváky ze spánku Erik Štěrba, který navýšil chomutovské skóre na 5:2. Po této úspěšné akci bývalého kadaňského hráče se začaly na hřišti prosazovat i další střelci nejen z Chomutova. Do poslední třetiny šli kadaňští hráči za stavu 4:7 a do branky postavili mladého Radka Baláčka. Po tomto kadaňském kroku začali chomutovští muži předvádět pohledné kombinace, na nichž se podílel celý tým, a které je poslali do vítězného konce.

Komentář Petra Pajera (FBC DDM Kati Kadaň): "Dvě třetiny jsme drželi tempo s kvalitním soupeřem, v poslední třetině jsme už nestíhali, s jednou stabilní lajnou prostě utkání vyhrávat nemůžeme. Děkujeme soupeři,divákům a našemu pořadatelskému týmu. Mír a lásku."

Komentář Martina Bociana (Florbal Chomutov): "Z naší strany ne zcela ideální výkon. Zlepšení přišlo ve třetí třetině. Nakonec to pro nás byla kvalitní příprava. Přejeme soupeři hodně štěstí v soutěži."