Ondřej Šarša (FOTO: Roman Dušek) | 23.12.2018

Florbalisté Chomutova se naladili na Vánoce vítězstvím nad Náchodem

C H O M U T O V - Florbalisté Chomutova vybojovali důležité vítězství v posledním letošním utkání na domácí palubovce. V 17. kole zvítězili nad Florbalem Náchod, kdy výhru řídila druhá formace. Ta dohromady zaznamenala jedenáct kanadských bodů a byla u šesti vstřelených branek. Do zápasu zasáhl také už uzdravený utočník Daniel Fokt. Výhra Chomutova přinesla povyskočení v tabulce a přes vánoční pauzu zůstanou chomutovští na čtvrtém místě první ligy mužů. Další zápas je na programu až 5. ledna.
17.kolo, sobota 22.12.2018, 19:00
-
Florbal Primátor Náchod
8:6 (4:2, 3:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 2. Šafařovský (Melíšek), 10. Stibor (TS), 10. Halej (Kopp), 17. Šafařovský (Melíšek), 22. Melíšek (Šafařovský), 36. Štěrba (Šarša), 40. Stibor (Melíšek), 56. Melíšek (Stibor) - 10. Macháček (Juhász), 14. Světlík (Grulich), 35. Světlík (Čížek), 41. Vlček, 45. Kopecký (Donaj), 59. Macháček.
Rozhodčí: Monzer, Procházka. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 182. Střely na branku: 35:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:3, 7:3, 7:5, 8:5, 8:6.
Florbal Chomutov: Ščurko (Stránský) - Šarša "C", Kellermann, Hlaváček, Semerád, Smetana, Kučera, Novotný, E. Štěrba, J. Štěrba, Šafařovský, Stibor, Melíšek, Jäschke, Kopp, Halej, Müller, Fokt, Bernas
Florbal Primátor Náchod: Skalický (od 40. Bulis) - Hrubý, Juhász, Vlček "C", Čečetka, Čížek, Kopecký, Pajkrt, Grulich, Macháček, Donaj, Zíbr, Kazda, Světlík, Kováčik, Kocián

V úvodní třetině využila při prvním střídaní druhá formace špatnou rozehrávku Náchoda a po pohledné kombinaci se radoval z branky Jiří Šafařovský , kterou mi připravil Tadeáš Melíšek - 1:0. Chomutov měl více ze hry, ale první vážnou situaci Náchoda nezabránil. V 10. minutě střelu Jiřího Juházse obrana Chomutova zablokovala, ale míček se odrazil k Ondřeji Macháčkovi, který našel skulinku kolem nohy brankáře Ščurka - 1:1. Vyrovnaný stav trval pouze pět vteřin. Po vysoké hokejce obránce Kazdy bylo nařízeno trestné střílení, které Adam Stibor s klidem proměnil - 2:1. Po dalších čtrnácti sekundách se opět měnilo skóre. Ondřej Halej hledal před brankou spoluhráče Jäschkeho, ale míček si nešťastně srazil do branky kapitán Jiří Vlček - 3:1. Ve 14. minutě se po ztrátě na polovině Náchoda ujal míčku Jan Světlík , který po levé straně utekl a střelou k tyči překonal Ščurka - 3:2. Klid na hokejky přinesl v 17. minutě opět autor prvního gólu Jiří Šafařovský, kterého našel Melíšek zpoza branky - 4:2.

U páté branky Chomutova si prohodili roli hráči druhé formace na začátku prostřední části. Tentokrát v přečíslení našel Šafařovský rychlonohého Tadeáše Melíška a domácí poslal do tříbrankové vedení - 5:2. Šťastnou branku vstřelil ve 35. minutě hostující Jan Světlík, když jeho střelu srazil za záda Ščurka obránce Daniel Kučera - 5:3. Ve 36. minutě obránce Šarša vystihl přihrávku hostující týmu a situaci dva jednoho vyřešil přihrávkou na volného Jakuba Štěrbu a ten vymetl růžek Skalického. - 6:3. Takzvaný gól do šatny zařídil Adam Stibor dvanáct vteřin před druhou sirénou. Tadeáš Melíšek potáhl míček a našel úplně volného svého spoluhráče. - 7:3.

Nahození od Jiřího Vlčka si v deváté vteřině třetí třetiny nešťastně srazil do branky Lukáš Ščurko - 7:4. Hosté z Náchoda ucítili šanci a aktivitou si připravili pátou branku ve 45. minutě. Přihrávku od Donaje zužitkoval Tomáš Kopecký. V oslabení měli příležitost trestného střílení domácí florbalisté ve 48. minutě. Jiří Šafařovský ale samostatný nájezd neproměnil. Rozhozenou obranu Náchoda využil ve 56. minutě Tadeáš Melíšek, kterému přihrál Stibor - 8:5. Poslední změna ve skóre přišla v 58. minutě, kdy při hře čtyři na čtyři se prosadil Ondřej Macháček - 8:6.

Komentář Petra Lince (Florbal Chomutov): "Utkání, které jsme měli dotáhnout do vítězného konce, se podařilo dotáhnout do vítězného konce. Přeji všem pohodové Vánoce a úspěšný vstup do Nového roku. Eddie, díky!"

Komentář Tomáše Třešňáka (Florbal Primátor Náchod): "Za dnešní výkon musím své hráče pochválit. Až do konce utkání jsme byli ve hře o body. Jsem moc rád, že se v zápasech projevuje práce v tréninku a věřím, že po novém roce budeme ještě lepší. Díky soupeři a pořadatelům za perfektní utkání. Příjemné prožití vánočních svátků všem."