Ondřej Šarša (FOTO: Roman Dušek) | 21.12.2018

Florbalisté Chomutova dlouho vzdorovali Kanonýrům, nakonec padli na Kladně

C H O M U T O V - Stejný průběh utkání měla dohrávka 10. kola Chomutova na půdě kladenských Kanonýrů jako venkovní zápas v Havířově. Chomutovští florbalisté se dostali do dvoubrankového vedení, které ale ve druhé třetině ztratili a v poslední části dokázali Kanonýři duel dovést do vítězného konce. V posledním letošním venkovním utkání prohráli svěřenci Jakuba Šimka pětibrankovým rozdílem.
10.kolo, čtvrtek 20.12.2018, 19:30
Kanonýři Kladno
-
10:5 (0:2, 4:1, 6:2)
Branky a nahrávky: 26. Přívara (Sachr), 30. Pecha (Teslík), 32. Černý, 36. Nushart (Přívara), 44. Sachr (Pertlík), 44. Kalina (Riebauer), 48. Pfaur, 49. Tyl (Riebauer), 59. Černý (TS), 60. Tyl (Mayer) - 10. Stibor (Semerád), 12. Halej (Štěrba J.), 27. Stibor (Šafařovský), 45. Semerád (Stibor), 56. Semerád (Šafařovský) .
Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3, 6:4, 8:4, 8:5, 10:5.
Kanonýři Kladno: Minev (Horáček) - Pertlík, Přívara, Richtr "C", Kalina, Mayer, Hartman, Riebauer, Černý, Nushart, Pfaur, Bednář, Sach, Teslík, Cvrček, Louvar, Pecha, Tyl, Stůj
Florbal Chomutov: Stránský (Ščurko) - Šarša "C", Kellermann, Novotný, Hlaváček, Smetana, Kučera, E. Štěrba, J. Štěrba, Halej, Šafařovský, Stibor, Semerád, Jäschke, Bernas, Kopp, Müller, Melíšek, Giptner

JUNIOŘI V SESTAVĚ "A" TÝMU

Vzhledem k několika absencím Chomutova se ve čtvrteční dohrávce objevili čtyři hráči z juniorského týmu. V první formaci se objevil na levém křídle Ondřej Halej. Ve třetí lajně se pak představil Daniel Kučera a Vojtěch Bernas.

SKVĚLÁ PRVNÍ TŘETINA CHOMUTOVA NESTAČILA

Poctivou obranou a účinným zakončením se předvedli florbalisté Chomutova v úvodní třetině dohrávky 10. kola. Po přesných trefách Adama Stibora a Ondřeje Haleje šli spokojenější do šaten po první třetině chomutovští. Na první branku Kladna dokázal odpovědět ještě chomutovský Adam Stibor. Dalšími třemi brankami domácí otočil vývoj skóre a vedli po druhé části 4:3. V poslední třetině se dokázal dvakrát trefit Vojtěch Semerád, ale jeho branky na bodový zisk nestačil. Kanonýři ukázal svojí střeleckou přesnost a přidali šest branek. V dohrávce vyhráli Kanonýři Kladno pětibrankovým rozdílem.

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU

Vojtěch Pfaur - Kanonýři Kladno
Adam Stibor - Florbal Chomutov

Komentář Václava Kally (Kanonýři Kladno): "Dnešní pozdní utkání bylo velmi těžké. První třetinu jsme vůbec nehráli, byli jsme bez pohybu, od druhé třetiny se to zlepšilo. Jsme rádi za zisk třech bodů, děkujeme soupeři za zápas a přejeme mu šťastnou cestu domů."