Lenka Láryšová, foto: Roman Dušek | 07.10.2018

Chomutovští muži válcují dalšího soupeře, Petrovice porazili 6:3

C H O M U T O V - Další víkendový zápas a další výhra připsaná na konto chomutovských mužů. Tentokrát na chomutovskou palubovku přijely Petrovice. V zápasech mezi těmito celky během loňské sezóny vždy padalo větší množství branek, ale tentokrát se tak nedělo a to hlavně díky výborně chytajícím brankařům. Přesto muži dokázali zvítězit tříbrankovým rozdílem – 6:3.
7.kolo, sobota 6.10.2018, 16:30
-
Z.F.K. AQM Petrovice
6:3 (2:0, 1:0, 3:3)
Branky a nahrávky: 18. Stibor (Novotný), 19. Bejček (Kopp), 38. Stibor (Novotný), 45. Novotný (Šarša), 48. Kopp (Novotný), 53. Giptner (Bernas) - 41. Kopelec, 53. Chvastek (Kašpar), 55. Chvastek (Kašpar).
Rozhodčí: Kostinek, Reichelt. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 175. Střely na branku: 26:19. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.
Florbal Chomutov: Ščurko - Šarša (C), Kellermann, Novotný, Hlaváček, Bernas - J. Štěrba, E. Štěrba, Pastor - L. Fiala, Šafařovský, Stibor - Giptner, Bejček, Kopp
Z.F.K. AQM Petrovice: Janík - Hrubý, Daubner, Horák, Čížek, Jakubec, Mrkva, Chvastek, Michna, David, Kopelec, Kašpar, Lázók, Skácel, Daniš a Ivan.

Góly padaly až v posledních minutách třetin

Zápas mužů s Petrovicemi nezačal v nejlepším světle. Branky sice nepadaly, zato byly rozdávány dvouminutové tresty. Jako první šel na trestnou lavici za Florbal Chomutov Ondřej Šarša, kterého o pár minut později vystřídal petrovický Radim Ivan. Ani jedna přesilová hra využita nebyla, a tak zápas pokračoval směle dál. První branka přišla až v čase 17:56 z hokejky Adama Stibora, na kterého o devět vteřin později navázal Ondřej Bejček. Chomutov tedy po dvaceti minutách vedl 2:0. Druhá třetina byla identická s tou předchozí. Padala vyloučení a na další úspěšnou gólovou akci se čekalo do posledních minut dané části, kdy se ve vlastním oslabení podruhé prosadil Adam Stibor. Až v poslední dvacetiminutovce přišla zápletka. Petrovičtí hráči se snažili zápas dorovnat, ale Chomutovští svůj náskok navýšili a zvítězili 6:3.

Komentář Jakuba Šimka (Florbal Chomutov): "Dobře odvedená práce před domácím publikem. Těší nás, že dokážeme hrát po celý zápas na 3 formace a jsme lepším týmem. Další aspekt, za který hráče chválíme, jsou pouze 3 obdržené branky. Děkuji soupeři, rozhodčím a fantastickým domácím fanouškům"

Komentář Martina Vlčka (Z.F.K. AQM Petrovice): "V první třetině jsme navázali na výkon z loňského roku - nebyli jsme schopni rozehrát a byli horším celkem. O výsledku utkání rozhodla druhá část, ve které jsme několikrát netrefili prázdnou bránu. Děkujeme soupeři, rozhodčím a divákům."