Redakce, foto: Jan Tůma | 14.11.2022

Chomutov nastřílel 9 branek Českým Budějovicím a odváží si cenné 3 body

C H O M U T O V - Po předešlé prohře s TROOPERS z minulého týdne Chomutov tentokrát vyzrál na dalšího soupeře, na FCB Štíři České Budějovice. Předtím vyrovnané bilance obou týmu se o kousek rozešly a Chomutov stoupá výše v tabulce.
13.kolo, neděle 13.11.2022, 14:45
FBC Štíři České Budějovice
-
5:9 (0:2, 3:4, 2:3)
Branky a nahrávky: 25. Veselý, 29. Hanák (Matějček), 31. Hanák (Matějček), 41. Brožek (Matějček), 60. Sirotek (Vlček) - 9. Holovej (Zahraj), 16. Štěrba (Novotný), 24. Halej (Martin), 30. Novotný (trestné střílení), 36. Halej (Martin), 38. Linc (Šarša), 42. Halej, 56. Novotný (Linc), 59. Štěrba.
Rozhodčí: Benačan a Šaroch. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 181. Střely na branku: 38:46. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6, 4:6, 4:9, 5:9.
FBC Štíři České Budějovice: Hanousek - Matějček, Froněk (C), Hanák, Brožek, Strouhal, Koklar, Vlček, Sirotek, Žáček, Camrda, Dědič, Veselý, Strouhal, Hejplík, Kyrian, Macek, Kouba.
Florbal Chomutov: Kříž - Klement, Šarša (C), Bernas, Pretl, Kellermann, Smolka - Štěrba, Linc, Novotný - Martin, Jeníček, Halej - Holovej, Manas, Zahraj.

V první třetině diváci od začátku sledovali florbal ve vysokém tempu. Kdo očekával, že oba týmy se spíše budou soustředit na obranu, tak se velmi mýlil. Bezbrankový stav se změnil v deváté minutě, kdy se do samostatného úniku dostal Holovej, který brankaři hostů nedal šanci po bekhendové kličce a dostal Chomutov do vedení - 0:1! Štíři se rychle snažili skóre vyrovnat, ale Hanák trefil pouze tyč. Produktivní Jakub Štěrba v 16.minut dostal svůj tým do dvoubrankového vedení - 0:2! Do konce třetiny se nic nezměnilo a tudíž domácí odcházeli do šaten s nepořízenou.

Byl to znovu Chomutov, který se ve 24. minutě radoval ze vstřelené branky a šťastným střelce se stal Ondřej Halej - 0:3! Za pouhých 8 sekund po vstřelení branky se ke slovu dostali domácí a po nešťastném odrazu skončil míček v naší brance - 1:3 a byli to Štíři, kteří ve 29. minutě dokázali snížit na rozdíl jedné branky - 2:3. Ve 30. minutě bylo nařízené trestné střílení pro Chomutov. Aktérem byl Tomáš Novotný, který nekompromisním zakončením zvýšil na 2:4! Dlouho to netrvalo a Štíři po rychlém protiútoku vstřelili kontaktní branku na 3:4. Chomutovský Ondřej Halej ve 36. minutě si doběhl vlastní střelu, která se odrazila od zadního mantinelu a rychlou dorážkou navyšuje náskok 3:5! Ve 38. minutě byl vyloučený hráč Štírů a po 19 sekundách naší přesilovku úspěšně ukončil Petr Linc přesnou střelou ze středu hřiště - 3:6! Do šatny odcházel Chomutov s tříbrankovým vedením.

Jihočeši do poslední části utkání vstoupili motivováni a již v první minutě hry se Tomáši Brožkovi podařilo snížit - 4:6. Za nedlouho, ale přišla odpověď hostujícího Chomutova! Ondřej Halej zkompletoval svůj hattrick - 4:7! Silná snaha o zvýšení skóre ze strany Chomutova pokračovala i nadále ostřelováním branky soupeře. Brankář Hanousek ale předvádí perfektní zákroky a hostům se nepodařilo branku vstřelit ani po trestném střílení, které neproměnil Adam Martin. Domácí tým se snažil ještě něco udělat se zápasem, nicméně vynikající Lukáš Kříž všechny pokusy úspěšně kryl. Štíři po zakládání útoku zapomněli na samotného Tomáše Novotného, který měl v nohách dlouhé střídání. Po brzké ztrátě míčku na útočné polovině následovali dvě rychlé přihrávky po trase Klement - Linc - Novotný a poslední jmenovaný v brejkové situaci střílí branku - 4:8. Do střelecké listiny se ještě zapsal v 59. minutě Jakub Štěrba 4:9! Utkání se pomalu dohrávalo a nakonec Štíři v posledních sekundách vstřelili poslední branku utkání 5:9!

Hráči utkání se stali Martin Hanousek (FBC Štíři České Budějovice) a Martin Jeníček (DDQ Florbal Chomutov).