Cenné tři body! Florbalisté Chomutova přivezli těsné vítězství z derby

C H O M U T O V - Druhou polovinu základní části zahájili florbalisté Chomutova v Litvínově. V druhém Podkrušnohorském derby nastoupili premiérově s brankářem Milanem Stránským, který pomohl k těsnému vítězství nad litvínovským Bivojem. Chomutov tak prolomil prokletí litvínovské haly a poprvé vyhrál na Koldumu.
14.kolo, pátek 23.11.2018, 20:00
SK BIVOJ LITVÍNOV
-
5:6 (1:3, 3:3, 1:0)
Branky a nahrávky: 10. Skalitz, 22. Pecháček (Hocelík), 28. Valter (Vacín), 32. Skuhrovec (Hulič), 48. Hocelík (Pecháček) - 5. Melíšek (J. Štěrba), 10. Melíšek (E. Štěrba), 20. Semerád (Stibor), 23. Stibor (Novotný), 24. Kopp (Bejček), 36. Šafařovský (Semerád).
Rozhodčí: Čížek, Laštovička. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 130. Střely na branku: 33:40. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5, 4:5, 4:6, 5:6.
SK BIVOJ LITVÍNOV: Stojka (Vybíral) - Vacín, Strejček, Rybka, Hocelík "C", Hulič, Kratochvíl, Vodička, Pudil, Krejčí, Fanta, Pitek, Tichý, Skalitz, Jireček, Pecháček, Valter, Skuhrovec
Florbal Chomutov: Stránský (Ščurko) - Šarša "C", Kellermann, Novotný, Semerád, Smetana, L. Fiala, E. Štěrba, J. Štěrba, Melíšek, Stibor, Linc, Šafařovský, Bejček, Kopp, Jäschke, Giptner, Hlaváček, Kučera

Diváci ve Sportovní hale Koldům nečekali dlouho na úvodní branku derby. V 5. minutě litvínovský brankář Stojka vyrazil střelu Jakuba Štěrby pouze před sebe a Tadeáš Melíšek poslal míček za brankovou čáru - 0:1. Chomutovskou rozehru vystihl Tomáš Skalitz v 10. minutě. Následně vystřelil přes obránce Smetanu, který nešťastně tečoval míček a Stránský poprvé lovil míček ze síťky - 1:1. Vyrovnaný stav dlouho netrval, ve stejné minutě ukázkově využili situaci dva na jednoho hosté. Erik Štěrba našel Tadeáše Melíška, pro kterého nebyl problém poslat míček do poloprázdné branky - 1:2. Na konci první třetiny se ještě jednou měnilo skóre. Chomutovskou kombinaci druhé formace dokončil Vojtěch Semerád , který dokázal nadvakrát poslat balónek za záda Stojky - 1:3.

Litvínovská standartní situace na začátku druhé třetiny skončila brankou. Hocelík nedokázal trefit branku, ovšem míček se odrazil od zadního mantinelu přímo před branku, kde číhal Jiří Pecháček . Jeho branka opět zdramatizovala utkání. - 2:3. Stejná akce jako přes kopírák se stala na druhé straně o minutu později. Chomutovský Novotný vystřelil od půle hřiště a před brankou dorazil balónek za čáru Adam Stibor - 2:4. Ve 24. minutě vyslal pumelici pod břevno Ondřej Kopp a chomutovští odskočili poprvé v zápase o tři branky. - 2:5. Ve 28. minutě Vlastimil Valter nahrál Vacínovi, jehož střelu vyrazil Stránský před sebe. První jmenovaný už měl lehkou úlohu a opět v utkání snížil - 3:5. Třetí branka povzbudila domácí tým a ve 32. minutě opět skórovali. Na středu hřiště si našel odražený balónek Michal Skuhrovec a vstřelil čtvrtou branku Litvínova - 4:5. Krátce po skončení trestu Lince ve 36. minutě se prosadil chomutovský Jiří Šafařovský, jehož branka se nakonec ukázala jako vítěžná - 4:6.

V poslední části Litvínov zvýšil aktivitu. Hra se přiostřila, ale Chomutov obětavým výkonem pouze dopustil jednu branku Litvínova ve 48. minutě. Kapitán Viktor Hocelík schovanou střelou prostřelil Stránského - 5:6. Chomutovští prolomili prokletí litvínovské haly a odvezli si z Litvínova další tři cenné body.

Komentář Filipa Skořepy (SK Bivoj Litvínov): "Dnes bychom si rozhodně bod/y zasloužili, vyrovnané utkání s těžkým soupeřem. Děkujeme všichni všem za všechno a rádi uvidíme fanoušky i příště."

Komentář Jakuba Šimka (Florbal Chomutov): "Derby zápas maže tabulkové postavení a dnešek toho byl důkazem. Chyběla nám jednoduchost v přechodu a zakončení. Jsme však rádi za 3 body a celkově z těchto derby zápasů za 6. Děkuji soupeři, rozhodčím a divákům."