Muži měli zpočátku s Náchodem problémy, přesto získali tři body

C H O M U T O V - Čtvrté ligové utkání muži odehráli na půdě náchodského týmu. Domácí hráči už od počátku utkání dali najevo, že body ze své palubovky nedají soupeři zadarmo. Po první třetině bylo skóre vyrovnané, a tak chomutovští muži museli bojovat až do poslední minuty. Nakonec Náchod porazili 11:7.
4.kolo, sobota 22.9.2018, 15:00
Florbal Primátor Náchod
-
7:11 (4:4, 2:3, 1:4)
Branky a nahrávky: 1. Kaválek (Bureš), 9. Kováčik (Kopecký), 11. Bureš (Geisler), 16. Kováčik (Hrubý), 33. Světlík (Bureš), 35. Bureš (Světlík), 54. Světlík (Bureš) - 3. Pastor (Šarša), 12. Pastor (E. Štěrba), 15. Giptner (Šafařovský), 16. J. Štěrba (E. Štěrba), 32. Hlaváček (Smetana), 35. Šarša (Pastor), 37. Pastor (Novotný), 55. Stibor (Šafařovský), 55. Pastor (Šarša), 57. Pastor (Šarša), 58. J. Štěrba (Šarša).
Rozhodčí: Bališ, Varga. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 111. Střely na branku: 33:46. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:5, 6:5, 6:6, 7:6, 7:11.
Florbal Primátor Náchod: Skalický - Hrubý, Téra, Juhász, Vlček, Čečetka, Kašpar, Bureš, Kopecký, Kazda, Grulich, Donaj, Kaválek, Zíbr, Geisler, Světlík a Kováčik.
Florbal Chomutov: Ščurko - Šarša (C), Kellermann, Novotný, Smetana, Hlaváček - J. Šterba, E. Štěrba, Pastor - Semerád, Šafařovský, Stibor - Giptner, Kopp, Bejček.

Vítězná poslední třetina

Utkání zahájili rychlým gólem hráči týmu Florbal Primátor Náchod, kteří sice nebyli v roli favorita, přesto cítili možnost zisku prvních tří bodů. Chomutovští muži ale s odpovědí na první soupeřovu branku neotáleli a rychle srovnali na 1:1. Vedení si ale domácí vzali okamžitě zpět a drželi ho až do 12. minuty, kdy na 2:3 snížil Petr Pastor a na 3:3 srovnal Jiří Giptner. Přetahovaná o vedení a srovnání vydržela oběma týmům až do 54. minuty, kdy sice na 7:7 za Náchod srovnal Jan Světlík, ale vzápětí branky pro Florbal Chomutov vstřelil Adam Stibor, na něhož dvakrát navázal Petr Pastor za asistence Ondřeje Šarši a Jakub Štěrba. Chomutov tak z náchodské palubovky odjížděli s výhrou 11:7.

Komentář Tomáše Třešňáka (Florbal Primátor Náchod): "Vyrovnaný zápas, který rozhodl jeden hráč soupeře, kterého jsme nedokázali eliminovat. Bohužel nás to stálo 3 body. Co je pozitivní, tak naše výkony jdou nahoru a díky tomuto zápasu jsme si ukázali, že v soutěži můžeme být právem. Díky soupeři a hlavně domácím fanouškům."

Komentář Jakuba Šimka (Florbal Chomutov): "Zlepšený výkon ve 3. periodě nám zajistil 3 body. Děkuji soupeři za utkání, domácím divákům za pěknou atmosféru a rozhodčím za kvalitně odřízené utkání. Těšíme se domů."