26.02.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Ženy zakončily základní část vysokou výhrou nad Českou Lípou! Pilíková vstřelila 4 branky!

Po sobotní jasné výhře v severočeském derby proti Florbalu Ústí čekal naše ženy poslední zápas základní části proti FBC Česká Lípa. První vzájemné utkání v této sezoně dopadlo lépe pro Chomutov, když zvítězil jednoznačně 9:1. Česká Lípa je jedním z potencionálních týmů, které mohou být naším soupeřem již příští víkend v play off.

Chomutov začal utkání svým typickým tlakem a uzamknul Českou Lípu na obranné polovině. Hostující hráčky se od prvních minut prezentovaly obětovanou hrou, když blokovaly velké množství střel. Chomutov otevřel skóre v čase 3:02. Hýsková rychle rozehrála volný úder z rohu a pro Maleckou nebyl problém trefit prázdnou branku - 1:0. V páté minutě se do šance hnala Voráčková, její střela mířila jen těsně vedle. V 7. minutě po krásné kombinaci celé lajny trefila Suková pouze tyč. Za pár vteřin se domácí už radovaly, když se prosadila Denisa Ulčová - 2:0. Za pouhou půlminutu domácí hráčky netrefily dvakrát prázdnou bránu, hostující hráčka poté zachránila celou situaci v brankovišti a bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujala Simona Pilíková a efektivním zakončením nedala Soukupové šanci - 3:0! V 9. minutě dostal Chomutov první přesilovou hru a využil jí v poslední vteřině! Malecká našla perfektně křižně Sukovou T. a ta prostřelila vše, co jí stálo v cestě - 4:0. Suková byla při chuti a za pár vteřin její střela orazítkovala břevno. Tereza Suková se znovu prosadila až v čase 13:37 a zkompletovala pověstného "bůra" - 5:0! V 15. minutě ukázala první povedený zákrok i domácí Brandejská! Na druhé straně po chvilce zvonila tyč. V čase 16:18 se poprvé radovaly hostující hráčky, když Boleslavová perfektně trefila míček ze vzduchu - 5:1. Chomutov po obdržené brance zvýšil tempo a k vidění byla jedna šance za druhou. Ulčová, Pilíková ani Suková nedokázaly prostřelit Soukupovou. To se povedlo až v čase 19:23 Adrianě Hýskové - 6:1!

Ve druhé části potvrdil Chomutov své výborné vstupy do třetin. V čase 21:07 přidala svojí druhou branku v zápase Pilíková - 7:1. Ve 23. minutě proběhla celé hřiště Voráčková, její zakončení pokryla Soukupová. O minutu později našla Bártová ve výborné pozici Ulčovou, ta zatím druhou branku v zápase nepřidala. Ve 26. minutě se ukázala Brandejská, když zlikvidovala brejk hostů. V 29:15 vedl Chomutov o sedm branek. Voráčková rozjela akci a našla v obrovské šanci Morovou, ta ještě posunula na Fojtíkovou, pro kterou už nebyl problém dopravit míček do prázdné branky - 8:1! Ve 34. minutě se sama na brankařku řítila Bímová, Soukupová jí vychytala. Dvě minuty před koncem se po hrubce obrany hostů zjevila před brankou samotná Königová, její zakončení mířilo vysoko nad. Ve 39. minutě si domácí vyzkoušeli hru v šesti, po chybě v rozehrávce se do opuštěné klece prosadila Lahoda - 8:2.

Třetí třetina a opět skvělý vstup domácích! Ve 40. vteřině se prosadila Bímova a zvýšila na 9:2! Čas 43:08 a dělovka Pilíkové přesně k tyči - 10:2! Pilíková dnes hraje výborně a o dvě minuty později si připisuje svojí čtvrtou branku v zápase - 11:2! Chomutov stupňoval tempo a na Soukupovou se valila šance za šancí! Čas 46:52 a Hýsková střílí další branku po kombinaci se svojí parťačkou Maleckou - 12:2! V 52. minutě překvapila Rázková všechny v hale svou skrytou střelou a Chomutov vedl 13:2! Touto jubilejní 25. víkendovou brankou utkání i skončilo a Florbal Chomutov si připsal další vysoké vítězství, tentokrát 13:2.