Oficiální web florbalového klubu Chomutov
13.12.2023 | Redakce KS

Ženy ukončí kalendářní rok na jihu Čech! Vyzvou Týn a Budějovice!

Ženy ukončí kalendářní rok na jihu Čech! Vyzvou Týn a Budějovice!
Naše ženy čeká poslední dvojzápas v letošním kalendářním roce. Čeká je nejdelší trip v sezóně. V sobotu se utkají s Týnem a v neděli s Budějovicemi. Oba soupeře potkaly ženy Chomutova v úvodních kolech sezóny. V 1. kole zdemolovaly Týn 17:1, ve druhém Budějovice 9:1. Oba naši soupeři mají od té doby rozdílné výsledky.

RUDÝ DRAČICE MLADÝCH NADĚJÍ TÝN jsou v letošní sezóně totálním outsiderem ligy. V 15 odehraných zápasech nedokázaly hráčky Týnu bodovat ani v jednom případě a za 0 získaných bodů jim patří jednoznačně poslední příčka v tabulce. V kádru Dračic není jediná hráčka, která by dokázala nasbírat alespoň deset kanadských bodů. I všechny týmové statistiky hrají v neprospěch Dračic, když prakticky ve všech ukazatelích jsou nejhorším celkem soutěže. V brankovém rozdílu vstřelených a inkasovaných branek se Týn dostal na hrozivé číslo -158.

SK Meťák České Budějovice jsou v letošním ročníku nováčkem 1. ligy žen. Od úvodních kol udělaly jihočešky obrovský výkonnostní progres. V 15 odehraných kolech získaly 13 bodů a především v posledních pěti kolech se jim výsledkově velmi daří. Vše začalo vysokou výhrou nad Týnem 11:2. Následovala dvě vítězství nad Lípou a Ústím. V posledním hracím víkendu Budějovice do posledních okamžiků trápily Plzeň a poté dokonce remizovaly s favorizovanými Panthers Praha. Jihočešky mají ve svém kádru i jednu hvězdu. Z Chodova vypůjčenou Kláru Jiříkovou, která má průměr 4 kanadských bodů na zápas. S průměrem více než bod na zápas jí sekunduje trio Klára Asterová, Anežka Macháčková a Petra Skříšovská. SK Meťák České Budějovice se v tabulce drží na desáté pozici.

Florbal Chomutov se o uplynulém víkendu vrátil na vítěznou vlnu a obhájil nadvládu nad severem Čech. Nejprve ženy Chomutova porazily Florbal Ústí 8:5, den poté Českou Lípu 8:3. V obou zápasech Chomutov dominoval v první třetině zápasu. V utkání proti Lípě skórovaly Severočešky dokonce dvakrát ve vlastním oslabením. Na branku Adriany Hýskové v početní nevýhodě navázala Petra Malecká svým sólem přes celé hřiště ve dvojnásobném oslabení. V kanadském bodování patří Adriana Hýsková i nadále mezi nejproduktivnější hráčky soutěže. V 16 odehraných zápasech získala už 44 bodů! Za ní je seřazené trio hráček s více než 20 body - Laura Vytrhlíková, Viktorie Rázková a Petra Malecká.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři