15.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Ženy se o postup rvaly do posledních chvil! Sezona pro ně po smolné porážce končí.

Zápas roku! Pojmenování, které přesně pasuje na rozhodující zápas mezi týmy FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň a Florbalem Chomutov! Třetí rozhodující klání o postup do semifinále 1. ligy žen (západ) se odehrálo na půdě Plzně. Plzeň dokázala vyhrát první utkání série 5:3, Chomutov jí porážku vrátil na domácí palubovce poměrem 8:6. V sérii zatím platilo pravidlo: Můj dům, můj hrad! A tak to Chomutov pojal po svém! Dva plné autobusy fanoušků Chomutova vytvořily hráčkám prakticky domácí prostředí!

Chomutov na soupeře vlétl od úvodní minuty. Bímová a chvilku poté Pilíková vyzkoušely pozornost domácí brankařky! První desetiminutovka nabídla spíše opatrný florbal. Ve 12. minutě se do obrovské šance dostala Pilíková, mířila těsně vedle. V 15. minutě se poprvé předvedla i Brandejská, která vytáhla fantastický zákrok! V čase 14:23 dostal Chomutov výhodu první přesilové hry v zápase. Hýsková se hned na začátku prosadila bohužel až po přerušení hry. Velké množství střel k brance nevedlo, ale hosté dostali šanci na reparát v závěru třetiny. Königová v poslední půlminutovce trefila tyč! První třetina tak skončila bez branek.

Ani druhá přesilová výhoda nebyla využita, a tak udeřilo na druhé straně! V čase 1:31 Plzeň perfektně využila své přečíslení - 1:0! Chomutov bojoval a hnal se za vyrovnáním! Hýsková ani Malecká výbornou brankařku domácích nepřekonaly. Přesně v půli zápasu trefila tyč Fojtíková! Ve 14. minutě se Chomutov dopustil technického přestupku v podobě hry v šesti hráčkách a první přesilovku tak dostal i domácí soubor. Hostující hráčky svoje oslabení zvládly perfektně! Chomutov měl více ze hry, ale v čase 39:15 opět udeřila Plzeň, která se prosadila ukrytou střelou z poloviny hřiště - 2:0.

Do poslední třetiny Chomutov vlétl se změnou v sestavě jako uragán! Čas 42:00 a Markéta Prontekerová střílí branku na 1:2! Čas 42:32 a polovina haly exploduje znovu, když Viktorie Rázková dává na 2:2! V následující minutě putuje na trestnou Malecká, která je vyloučena za tvrdý souboj se Sukovou, která neunesla emoce utkání. Do obrovské šance se dostala Bímová, ale mířila těsně nad! Emoce gradovaly na hřišti i v hledišti! Ve stoprocentní šanci byla Hýsková, ale netrefila branku! Chomutov stupňoval tlak! Neuvěřitelné utkání pokračovalo! Bomba Pilíkové jen těsně vedle! Chomutov tlačil a vypracovával si šanci za šancí. Voráčková pálila do chumlu těl před brankou! Základní hrací doba šla do závěrečné tříminutovky! V čase 57:47 přišel krátký tlak domácích, který ukončila šťastná branka na 3:2! Chomutov měl poslední dvě minuty na vyrovnání! Hostující hráčky obléhaly branku domácích, ale bohužel bez brankového efektu. V poslední minutě šel Chomutov do šesti! Vyrovnat se již bohužel nepodařilo.

Ve vyrovnané sérii prohráváme 2:1 na zápasy a sezona pro naše ženy bohužel končí.