24.09.2023 | Redakce KS

Ženy nemají na severu konkurenci! Z Lípy vezou další výhru!

Po třaskavém (prakticky nočním) sobotním derby proti Florbalu Ústí čekal na naše ženy další soupeř ze severních Čech - FBC Česká Lípa. Chomutov v utkání hájil svou letošní neporazitelnost.

Do první šance se v úvodu utkání dostala Fojtíková, ale Červinků nepřekonala. V páté minutě se to nepovedlo ani Hýskové, která se řítila sama na branku. Chomutov měl v úvodní desetiminutovce spoustu šancí, ale na časomíře stále svítil stav 0:0. To se změnilo až v čase 12:54, kdy se svou typickou akcí prosadila Michaela Voráčková - 1:0! Zvýšit mohla Šidlochová, ale v obrovské šanci mířila pouze do přesouvající se Červinků. V první třetině často hrozila aktivní Voráčková, ale hubené skóre 1:0 vydrželo až do konce úvodní části.

Druhá třetina pokračovala stejným scénářem, kdy se na hřišti odehrával boj chomutovské ofenzivy a brankářky domácích. V čase 26:14 protrhla střeleckou smůlu Fojtíková a zvýšila na 2:0! Ve 28. minutě předvedla první těžký zákrok i Kotulová. V polovině utkání si oba týmy vyzkoušely hru 4 na 4. Chomutov byl jednoznačně lepším celkem, ale dále pokračoval v bídné produktivitě. Dlouhý brankový půst prolomila až v čase 38:30 Simona Mock, její střela z poloviny hřiště skončila pod horní tyčkou Červinků - 3:0! V následující minutě se prosadila Hýsková, ale rozhodčí její branku z nepochopitelného důvodu neuznali. Stav pro druhé třetině byl tak 3:0 pro Chomutov.

Ve třetí třetině pokračovaly hráčky Chomutova soustavným tlakem. Ve 4. minutě zvonila tyč za Kotulovou z ojedinělé střely domácích. Ve 46. minutě se prosadila střelou tahem Königová - 4:0! Severočešky se dále držely na útočné polovině a Lípa už prakticky rezignovala na útok. V 52. minutě se řítilo na Červinků duo hráček Chomutova a Rázková nekompromisně zkompletovala populárního bůra - 5:0! V 56. minutě Kotulovou opět zachránila tyč a mladá chomutovská brankářka tak stále držela čisté konto. To se změnilo v čase 56:33, kdy se prosadila Gembecová - 5:1! Ke konci zápasu běžela sama na branku Tereza Suková, Červinků její kličku zlikvidovala. V poslední minutě zvonila třetí tyč za Kotulovou. To byl poslední zajímavý moment utkání a ženy Chomutova tak vyhrály v sezoně i ve čtvrtém zápase sezony.