Oficiální web florbalového klubu Chomutov
21.02.2024 | Redakce KS

Ženy čeká na závěr Boleslav! Útočí na historické druhé místo!

Ženy čeká na závěr Boleslav! Útočí na historické druhé místo!
V neděli 25. února čeká na Florbal Chomutov poslední utkání základní části. Na domácí palubovce přivítají od 16:00 tým MITEL Florbalová akademie MB. Pro Chomutov se jedná o extrémně důležitý zápas. Až poslední kolo rozhodne o úspěchu či neúspěchu Severočešek v základní části.

Pohled na tabulku 1. ligy žen je pro Florbal Chomutov více než pozitivní. Tříbodová výhra proti Boleslavi by zajistila Chomutovu historické druhé místo po základní části. Severočeškám patří před poslední zápasem čtvrtá pozice v tabulce. Ale pozor! Prague Tigers Nehvizdy i BLACK ANGELS mají již všechny zápasy odehrané!

Kalkulace zní tedy následovně.

Chomutov porazí Boleslav za 3 body!
Nejideálnější varianta. Tento výsledek Chomutovu zajistí druhé místo v tabulce a zisk 60 bodů!

Chomutov porazí Boleslav za 2 body!
Severočešky v tomto případě získají 59 bodů a budou mít stejně bodů s Prague Tigers (a možná i Vinohrady). Horší vzájemné zápasy s Tigers (a lepší s Vinohrady) budou znamenat 3. místo v tabulce.

Chomutov prohraje v nastaveném čase a získá 1 bod!
I bod bude hrát velkou roli, jelikož zajistí Chomutovu umístění v top 4. Ženy získají stejně bodů jako BLACK ANGELS, ale mají lepší vzájemné zápasy, takže skončí čtvrté (nebo třetí v případě ztráty alespoň bodu u Vinohrad).

Chomutov prohraje a neboduje!
Logicky nejhorší varianta. Porážka ohrozí jistotu top 4 a volný víkend místo předkola. Chomutov v tomto případě skončí za Startem, Tigers i BLACK ANGELS. Bude zde zbývat modlení, protože Vinohrady pak mohou získat maximálně 4 body. V případě většího zisku u Sokolek by Chomutov spadl na 5. místo.

PREGAME
První vzájemné utkání v letošní sezóně vyhrála Boleslav, když porazila Chomutov 5:2. Pro Severočešky se jednalo o jedno z nejméně povedených představení v sezóně. Ale pozor! Boleslav si letos nevyšlápla pouze na Chomutov! Porazila Panthers, Vinohrady a dokonce i dvakrát Prague Tigers! Velké trápení zažily ve vzájemných zápasech i hráčky BLACK ANGELS i Start98. Středočešky jsou tak velmi nepříjemným soupeřem. Loňský účastník Extraligy žen má ve svém kádru několik hráček z extraligového Liberce či Bulldogs.

MITEL Florbalová akademie MB spoléhá v ofenzivě na Anetu Hlubičkovou a Veroniku Kolářovou. Průměr dvou bodu na zápas drží Markéta Žbánková z Liberce. 19 bodů nasbírala i Veronika Zittová, stačilo jí na to pouze 7 zápasů. Marie Jirková zvládla posbírat 14 bodů v 6 duelech.

Florbal Chomutov táhne bodově především kvarteto hráček. Adriana Hýsková sbírá body i nadále po hrstech a má aktuálně 67 bodů! Laura Vytrhlíková jí následuje s 39 body. Jednoznačně nejproduktivnější obránkyně celé ligy je pak Petra Malecká, která má bilanci 21 + 16. Produktivní je i kapitánka Viktorie Rázková, která se pyšní 35 kanadskými body. Přes dvacet získaných bodů se dostalo také trio Tereza Suková, Natálie Königová a Nela Fojtíková.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři