Oficiální web florbalového klubu Chomutov
14.03.2024 | Redakce KS

Ženy čeká čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi!

Ženy čeká čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi!
Po postupu přes Ústí nad Labem čeká naše ženy ve čtvrtfinále o poznání těžší kalibr. V sobotu od 19:00 rozehrají ženy na domácí palubovce v Městské sportovní hale Chomutov čtvrtfinálovou sérii proti Mladé Boleslavi. Oba celky se již dvakrát střetly v základní části a platilo zde pravidlo: "Můj dům, můj hrad". Po porážce 2:5 v Boleslavi následoval nedávný triumf 5:3 na domácí palubovce, který zajistil našim ženám 2. místo v základní části.

MITEL Florbalová akademie MB má za sebou v play off pět odehraných zápasů. Nejprve si v předkole poradila se Strašecím 10:5 a 6:3. Následně se utkala v osmifinále s Prague Tigers Nehvizdy a po velkém boji je dokázala přetlačit 2:1 na zápasy. Boleslav nejprve prohrála v Praze 9:3, na domácí palubovce sérii po neuvěřitelném obratu v posledních 27 vteřinách srovnala na 1:1. Rozhodující zápas dospěl až do prodloužení, kde se Středočešky radovaly zásluhou Kláry Hukalové, která zlatým gólem rozhodla o jejich postupu. Boleslav dokázala favorizované Prague Tigers Nehvizdy porazit v sezóně ve 4 z 5 vzájemných zápasů!

Loňský extraligový celek má ve svém kádru několik hráček, které se v minulosti či letos objevily na extraligových palubovkách. Mladou Boleslav táhne v play off Kristýna Gocová, která dokázala nasbírat již 12 kanadských bodů. Gocová patří do kádru Bohemians Praha. Osm bodů ve třech zápasech dokázala nasbírat i Veronika Zittová, asi nejznámější florbalová tvář v kádru Středočešek. Zittová působila deset sezón v Extralize. Vídat jsme ji mohli například v dresech Elite, Bohemians, Panthers či MB. Bývalá mládežnická reprezentantka patřila ve všech týmech mezi nejproduktivnější hráčky. Hlavní tvář Středočešek si zahrála i MS žen v roce 2017. Kádr Mladé Boleslavi nabízí i další zajímavá jména se zkušenostmi z Extraligy jako jsou Havlíková, Špačková, Žbánková a další.

Florbal Chomutov vstoupil do letošního play off soubojem o KRÁLOVNY SEVERU proti Florbalu Ústí. Ženy Chomutova potvrdily svoji kvalitu a sérii po dvou jasných výhrách zcela ovládly. V produktivitě se nejvíce dařilo Petře Malecké, která získala ve dvou zápasech 6 kanadských bodů! Úvod play off zastihl na produktivní vlně i Simonu Pilíkovou, která ke třem brankám přidala i dvě asistence. Tradičně produktivní byly i Laura Vytrhlíková a Adriana Hýsková. V osmifinálových zápasech dokázalo bodovat hned 11 hraček Chomutova. V brance si porci minut rovnoměrně rozdělily Klára Bocianová a Adéla Kotulová.

Druhé "semifinále" 1. ligy žen skupiny zápas tvoří FAT PIPE Tigers Start98 a TJ Sokol Královské Vinohrady.
Vítěz série mezi Florbalem Chomutov a MITEL Florbalová akademie MB narazí v následujícím kole na vítěze z dvojice FBC Dobruška a BLACK ANGELS.

Čtvrtfinále začíná v sobotu od 19:00 v Městské sportovní hale Chomutov. Odveta se hraje v neděli od 17:00 v Mladé Boleslavi. Případný třetí zápas pak opět v úterý v Chomutově.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři