Oficiální web florbalového klubu Chomutov
07.12.2023 | Redakce KS

Ženy budou hájit o víkendu nadvládu v severních Čechách!

Ženy budou hájit o víkendu nadvládu v severních Čechách!
Na naše ženy čeká poslední domácí dvojzápas v tomto kalendářním roce. V bitvě O královny Severu se střetneme v sobotu s Florbalem Ústí. V neděli budou naše ženy mít za soupeře FBC Českou Lípu.

Florbal Ústí v prvním vzájemném střetnutí Chomutov pořádně potrápil. Naše ženy prohrávaly v zápase už 4:1, výborný výkon v závěrečné třetině přinesl obrat na 7:5 a zaslouženou výhru za 3 body. Ústí dokázalo v letošní sezóně nasbírat prozatím 11 bodů a drží se na 11. místě v tabulce 1. ligy žen. Pohled na tabulku však může klamat. Severočešky v letošní sezóně značně potrápily všechny favoritky. Dlouho vedly proti Tigers a bod sebraly Startu98. Ústí dokázalo nedávno porazit i naše přemožitelky z Mladé Boleslavi, a to celkem jednoznačně 3:0. V ofenzivě jednoznačně kraluje s 25 kanadskými body Eliška Poláková, která dokázala vstřelit již 13 branek.

Zápas Florbal Chomutov - Florbal Ústí se hraje v SOBOTU od 14:00 ve SH Březenecká

FBC Česká Lípa okupuje v tabulce stejné pozice jako Ústí a po třinácti odehraných kolech jí patří 12. místo se ziskem 9 bodů. I Lípa má za sebou jeden cenný "skalp", když dokázala sebrat bod favorizované Plzni. První vzájemné utkání s Chomutovem dopadlo celkem jednoznačně 5:1 pro naše hráčky. Lípu táhne statisticky mladičká Štěpánka Haklová, která si prozatím připsala 17 kanadských bodů za 11 branek a 6 asistencí.

Zápas Florbal Chomutov - FBC Česká Lípa se hraje v NEDĚLI od 13:00 v MSH Chomutov

Florbal Chomutov patří v letošní sezóně mezi nejlepší celky 1. ligy žen. Aktuálně se drží na druhém místě se ziskem 32 bodů (máme odehrané o jedno utkání více). V posledním zápase naše ženy podlehly po nepodařeném výkonu 2:5 Mladé Boleslavi. Jednoznačným cílem víkendu tak bude návrat na vítěznou vlnu. Ve statistikách i nadále jednoznačně vládne Adriana Hýsková se 40 kanadskými body. Sekunduje jí Laura Vytrhlíková, která vstřelila již 13 branek. Následuje jí trio Viktorie Rázková, Petra Malecká a Natálie Königová. Chomutov se nadále pyšní nejlepší návštěvností v souteži.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři