Oficiální web florbalového klubu Chomutov
25.11.2022 | Redakce, foto: Vladimír Kapuš

Ženy Chomutova vyrážejí na víkendové zápasy do Ústí a České Lípy!

Ženy Chomutova vyrážejí na víkendové zápasy do Ústí a České Lípy!
C H O M U T O V - Chomutovským ženám se poslední dobou daří výborně, s pěti výhrami v řadě vyskočily na třetí místo v tabulce a jdou čelit další výzvě v podobě víkendového dvojzápasu v Ústí a České Lípě!

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘŮ:

Florbal Ústí je sobotním soupeřem, který přivítá chomutovský celek na své palubovce a ve 13:00 ve SC Sluneta. Ústí se sice nachází na 9. místě v tabulce, každopádně mu nemůžeme odepřít výbornou úspěšnost hry v oslabení - zde se tento celek pyšní úžasnou 94 % úspěšností! V posledním víkendovém dvojzápase si připsalo 3 body - v Kutné Hoře těsná prohra 4:3 a druhý den překvapivě pokořilo pražské Tigers 3:1, které se nachází na druhém místě. Nejlepšími lídry týmu jsou Markéta Kociánová11 kanadskými body (4+7) a Veronika Novotná, téměř s 97% úspěšností zásahů, ale s odchytanými 60 minutami.

FBC Česká Lípa se ve svém domácím prostředí utká s Chomutovem v neděli 27.11. v 18:00. S pouhými 6 body se nachází na předposledním 12. místě v tabulce. Když se podíváme na aktuální formu České Lípy, vidíme sérii 3 proher za sebou a je druhým nejtrestanějším týmem v lize s 50 trestnými minutami. Při zabroušení do individuálních statistik týmu je lídrem Petra Pavlíková s 15 kanadaskými body (10+5). V brance více prostoru dostává Nikola Soukupová se 400 odchytanými minutami a se 78% úspěšností zákroků před parťačkou Radkou Höflerovou.

Naše ženy si vedou mnohem lépe než víkendové soupeřky. V tabulce jsme na krásném 3. místě s 22 body po šňůře 5 výher v řadě! Ženám 5 výher v řadě nestačí a pokusí se série prodloužit. V posledních zápasech si ženy poradily s týmy Rudé Dračice MLADÝCH NADĚJÍCH Týn 7:5 a Banes Florbal Soběslav 6:2. Silnou stránkou týmu je speciální hra (tj,) přesilová se 45% úspěšností! Nejproduktivnější hráčkou týmu je Adriana Hýsková s 23 kanadskými body (10+13), za ní v závěsu Petra Malecká s 15 kanadskými body  (9+6). V brance je skvělá Karolína Bačková, která si drží úžasnou 88.7% úspěšnost zásahů a velkou mírou pomáhá svému týmu!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři