Oficiální web florbalového klubu Chomutov
29.09.2016 | Redakce, foto: Roman Dušek (www.mazlik.net)

Ze Sparty přestupuje Petr Pastor! Poprvé nastoupí v utkání s Libercem

Ze Sparty přestupuje Petr Pastor! Poprvé nastoupí v utkání s Libercem
C H O M U T O V - Před třetím kolem Národní ligy západ získal Florbal Chomutov vítanou posilu! Tento týden byl dořešen přestup Petra Pastora z pražské Sparty. Čtyřiadvacetiletý útočník již v minulosti chomutovský dres oblékal, loňskou sezónu strávil v Superligové Ostravě.
Florbal Chomutov a bývalý mateřský oddíl oddíl AC Sparta Praha nedošli k dohodě v otázce odstupného, proto Severočeši společně s hráčem podali návrh na arbitrážní řízení. Tím se celý přestup protáhl. V pondělí arbitrážní komise zasedla a rozhodla o konečné výši odstupného, které nakonec činí 17.500 Kč. „Rozhodnutím jsme překvapeni, ale respektujeme ho a odstupné jsme obratem uhradili. Dostali jsme tím jasnou indicii, jaký je současný trend o rozhodování unie ve věcech přestupů hráčů, když oddíl, který hráče nevychoval a v jehož dresu strávil pouze jeden rok, za něj vyinkasuje takovou sumu. Pokud jsme tedy dosud vstřícně přistupovali k odchodům našich odchovanců, nyní pravděpodobně budeme nuceni naši politiku uzpůsobit trendům, které nám určuje arbitrážní komise,“ komentuje výsledek arbitráže šéftrenér Chomutova Martin Bocian.

Petr Pastor se poprvé objeví v sestavě Chomutovského týmu v utkání 3. kola Národní ligy západ tuto neděli na hřišti Panterů z Liberce. Při této příležitosti jsme ho požádali o krátký rozhovor.

„Arbitráž byla fraška, odstupné nechápu,“ říká Pastor

Vynechal jsi první dvě kola? Jak jsi sledoval výsledky svých spoluhráčů a co na ně říkáš?

Výsledky a průběhy zápasů jsem pečlivě sledoval. Je důležité do sezony vstoupit dobře, aby se pak body nehonily po novém roce, když se bude rozhodovat, kdo bude v play off. Máme 6 bodů a další 3 doufám přidáme v Liberci. Nejlepší start jaký může být. Kluci hráli suprově.

Jak se těšíš na premiéru v Liberci?

Od konce února jsem nehrál soutěžní zápas, takže se těším. Doufám, že předvedeme super výkon a zápas vyhrajeme.

Jak probíhala arbitráž a co říkáš na její výsledek?

Celá tato "komedie" jak bych to nazval, se táhla od června. Vůbec nechápu částku, která je daleko za očekáváním. Zástupce Sparty ani nebyl na arbitráži přítomen a stejně rozhodli tak, jak rozhodli. Jsem z toho zklamaný. Nakonec jsme s Martinem Bocianem upravili podmínky a nakonec se to zaplatilo. Chci poděkovat pánům Culkům za příležitost hrát ve Spartě. Teď jen budu doufat, že Chomutov nekupoval zajíce v pytli a předvedu výkony, které se očekávají.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři