13.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Zápas sezony je tady! Ženy jedou do Plzně na rozhodující zápas!

Série mezi Chomutovem a Plzní se dočká napínavého rozuzlení! V úterý od 19:30 se definitivně uzavře triologie zápasů mezi týmy Florbal Chomutov a FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň! Klíč k postupu je jednoduchý. Vítěz duelu postupuje do čtvrtfinále, poraženému končí sezona.

Zatímco elitní trojice 1. ligy žen (Black Angels, Tigers a Vinohrady) celkem snadno prošla do dalšího kola, v sérii mezi 4. a 5. celkem základní části se již 120 minut bojuje o každý centimetr palubovky. Po úvodní výhře 5:3 si Plzeň jela do Chomutova pro postup. Severočešky po neuvěřitelném výkonu a výhře 8:6 ukázaly, že se s nimi musí počítat a vybojovaly si zápas o vše! Již teď je jasné, že po této kvalitní sérii bude jeden ze soupeřů hodně zklamaný.

V sérii s Plzní se Florbal Chomutov může spolehnout na svoje hvězdné ofenzivní duo! Petra Malecká zaznamenala ve dvou zápasech již 4 body za tři branky a jednu asistenci! Její parťačka Adriana Hýsková zaznamenala bodů dokonce pět! K jedné brance přidala čtyři asistence. Stejnou bodovou bilanci jako Malecká má i Simona Pilíková, která si připsala dvě branky a dvě asistence. Produktivní je i obránkyně Michala Voráčková, která se v posledním zápase prosadila dvakrát a v play off nasbírala již pět bodů.

Plzeň táhne v play off, stejně jako v celé sezoně, Victorie Binědová. Ve vyřazovací části zapsala již 11 bodů. V sérii s Chomutovem vstřelila dvě branky a na další nahrála. V dresu Plzně si alespoň jeden kanadský bod připsalo již 13 hráček.

Zajímavý je také pohled na výsledky jednotlivých třetin. Florbal Chomutov se může pyšnit skvělými vstupy do zápasů. První třetiny ovládl v sérii Chomutov poměrem 8:5! Druhé třetiny patří naopak jednoznačně Plzni. Západočešky dokázaly v prostřední části vstřelit 6 branek a inkasovaly pouze jednou! Třetí třetina je na branky prozatím nejchudší. Chomutov vede v poslední části 2:0. Série se pyšní také perfektní diváckou kulisou. V Plzni dorazilo 115 diváků, v Chomutově vidělo výhru domácích dokonce 182 lidí!