18.02.2023 | Redakce KS, foto: Roman Dušek

Základní část končíme porážkou na Kladně! V play out nás čekají TROOPERS!

Do posledního kola základní části jsme nastoupili na Kladně proti místním Kanonýrům. DDQ Florbal Chomutov vstupoval do zápasu ve značně omlazené sestavě! Bez Michala Skuhrovce a Petra Lince se objevili v sestavě jen 3 hráči, jejiž rok narození nezačíná číslem 2. Na soupisce měl Chomutov DEVĚT juniorů! Premiéru v “A” týmu si dnes odbyl Jan Leština, Marek Pleskač nebo Hubert Heis. V brance se po dlouhé době objevil Matěj Chabr.

Utkání mělo jasného favorita v podobě Kladna, které bojovalo o play off! Slušně zaplněnou Biosku zmrazil ve 3. minutě Manas, ke kterému se odrazil míček a příklepem prostřelil Ponomareva - 0:1! Na odpověd Kladna se nečekalo dlouho, Novák nahrál pod sebe na Louvara, který trefil prázdnou branku - 1:1! Aktivní Novák se v 7. minutě protlačil do další šance, Chabr prostor u tyčky utěsnil. Po polovině první třetiny se do obrovské šance dostal znovu Novák, Chabr ho vychytal! Na druhé straně se Chomutov hnal do přečíslení 3 na 1, Ponomarev pokus Schneidera vytěsnil mimo. Za chvíli stříleli mimo Šarša i Kellermann a Severočeši právě hráli nejlepší pasáž v utkání. V 17. minutě nebezpečně pálil Holovej a Ponomarev měl plné ruce práce. Do konce první třetiny žádná branka nepadla a Chomutov se v této části prezentoval velice sympatickým výkonem.

Do druhé třetiny vstoupilo mnohem aktivněji Kladno a hned v úvodní minutě se prosadil dorážkou z předbrankového prostoru Veselý - 2:1! Poté se na hřišti přitvrdilo, když dva nevybíravé zákroky předvedl domácí Stůj. Ve 26. minutě vychytal Chabr tygřím skolem obrovskou šanci Nováka. Chabr zářil i v následující minutě, když nepustil za svá záda šance Louvara a Prudila. Na druhé straně pálil z nebezpečného prostoru Šarša, jeho pokus zblokovala domácí obrana. Ve 33. minutě vytěsnil dělovku Ševčíka Chabr a utkání se stále přelévalo ze strany na stranu. Adama Martina vychytal s obtížemi Ponomarev. Na druhé straně se dočkalo Kladno uklidňující branky! Reprezentant Bohuslávek se prokličkoval mezi čtyřmi hráči Chomutova a přiblížil Kladno k play off - 3:1! Snížit mohl Manas, ale jeho střela mířila jen těsně vedle. Chomutov se ve druhé části držel více na míčku, chyběla větší kvalita v ofenzivě, kde jsme si nedokázali vypracovat brankové příležitosti. Kladno tak bylo po dvou třetinách blíže k vítězství.

Do třetí části vstoupil Chomutov hodně rozpačitě! Několik chyb v rozehrávce darovalo Kladnu 4 šance, Chabr byl však výborný! Ve 43. minutě se tlačil do šance Halej, Ponomarev byl pozorný. Ve 47. minutě vedlo Kladno už o tři branky! Janda našel u tyčky osamoceného Prudila a pro toho nebyl problém trefit odkrytou klec - 4:1! 49. minuta a první trest v zápase, kdy na trestnou lavici usedl Halej za nedovolené vrážení. Chomutov přesilovku bez větších obtíží ubránil. Před závěrečnou desetiminutovkou si vybral Chomutov oddechový čas. V 51. minutě byl v obrovské šanci Halej, jeho zakončení scházely jen centimetry. V 53. minutě se přesilovky dočkal i Chomutov, když Stůj dalším nevybíravým zákrokem srazil Grenera. Na konci početní výhody se ukázal Kellermann, který nejdřív zastavil brejk domácích, aby se za pět vteřin hnal sám na Ponomareva. Severočechům se přesilovka nepodařila, ale po nesportovním chování Kladna čekaly na hosty ještě dvě minuty v početní výhodě. A zde už se Chomutov dočkal! Martin našel křižným pasem Dolejšího a ten si připsal premiérový zásah v "A" týmu - 4:2! V 57. minutě se opět vyfauloval Stůj a Chomutov měl šanci vrátit se do zápasu. Hosté to zkoušeli v šesti a zamkli Kladno na jejich polovině. Kanonýři o svém vítězství definitivně rozhodli v čase 59:05, když se do opuštěné branky trefil Fišer - 5:2!