Oficiální web florbalového klubu Chomutov
24.09.2023 | Redakce KS

Z Plzně vezeme po nájezdovém dramatu další výhru!

Z Plzně vezeme po nájezdovém dramatu další výhru!
DDQ Florbal Chomutov se vydal v neděli na první utkání na půdu soupeře. Od 17:00 byl naším soupeřem tým FbC Plzeň. Severočeši bojovali v utkání o prodloužení série 3 utkání bez prohry v řádné hrací době.

Chomutov začal aktivně a od úvodu zápasu se usadil na půdě Plzně. První útočný výpad domácích skončil brankou za zády Frühbauera, když se v čase 2:37 prosadil Němeček - 0:1. V 8. minutě zvonila za brankářem Chomutova tyč! V čase 11:18 bylo vyrovnáno, když se střelou od mantinelu prosadil Erich Kellermann - 1:1! Poté Plzeň znovu trefila brankovou konstrukci! V 15. minutě byl vyloučen Nevšímal a Plzeň okamžitě přesilovku využila zásluhou Tomáška - 1:2! Elitní formace Chomutova si každé střídání vytvářela velké šance. V čase 16:57 našel Martin zcela volného Ericha Kellermanna a ten svojí druhou brankou v zápase vyrovnal - 2:2! Do konce úvodní třetiny již branka i přes velkou aktivitu Chomutova nepadla.

V úvodu prostřední části si odseděl trest Holovej. První přesilovku dostal ve 26. minutě i Chomutov a využil ji prakticky okamžitě! Novotný vystřelil, Michal Skuhrovec se zorientoval nejlépe na brankovišti a poslal hosty poprvé do vedení - 3:2! Severočeši byli v utkání nadále lepším celkem a Plzeň byla často přikována u své branky. Po polovině zápasu dostal Chomutov další přesilovku, kterou nevyužil. Severočeši kontrolovali balonek a dostávali se k nebezpečným střelám. Jednu takovou vyslal Daniel Kellermann, ale svého produktivního bratra napodobit prozatím nedokázal. Ve 39. minutě se dostal do obrovské šance Brabec, ale ani on nebyl úspěšný.

Chomutov do třetí části přeházel útočné formace. Do obrovské šance se dostal Štěrba, na druhé straně hrozil Čelakovský. Na hřišti byl k vidění zajímavý souboj, kdy se do šancí střídavě dostávali hráči obou týmů! Bezděk i Frühbauer předváděli skvělé zákroky. Vyostřené utkání bylo okořeněno v 52. minutě trestem Daniela Kellermanna a Plzeň dostala jedinečnou možnost k vyrovnání skóre. A tu také využila, když Čelakovský našel Zábrana a ten nedal Frühbauerovi šanci - 3:3! Skuhrovec chvilku poté mířil jen těsně mimo. V 54. minutě dostal výhodu přesilové hry i Chomutov po faulu na Holoveje. V početní výhodě měl obrovskou šanci Martin, Bezděk chytal skvěle. V 56. minutě měl velkou šanci aktivní Čelakovský, ale Frühbauer ho vychytal. Do konce řádně hrací doby se již nic nestalo a následovalo prodloužení.

Hra 3 na 3 oproti zvyklostem nenabídla moc zajímavých akcí a utkání musely rozhodnout nájezdy. Jako první jel Čelakovský a freestyle trikem bezpečně proměnil. Za Chomutov jel kapitán Štěrba a svojí střelou vyrovnal na 1:1! Voštu Frühbauer vychytal a hosty mohl poslat do vedení Dušek. Překvapivá volba trenéra Bociana volila podobné zakončení jako Štěrba a dala Chomutovu matchball. Šebek branku netrefil a DDQ Florbal Chomutov si tak v zajímavém utkání připsal 2 body za výhru 4:3 po samostatných nájezdech.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři