19.11.2023 | Redakce KS, foto Jan Tůma

Vítězná bitva s Hradcem přinesla tři důležité body!

Po pátečním těžkém zápase na Kladně se “A” tým vydal na východ Čech, kde se utkal s FbC Respectem Hradec Králové. Oba týmy byly před zápasem prakticky sousedy v tabulce, a tak se jednalo o důležité utkání v bojích o místa zaručující play off.

Do utkání lépe vstoupili domácí a v 8. minutě otevřel skóre Koubek - 0:1! Chomutov zabral a na hřišti byl lepším týmem. Mezi 13. a 15. minutou prožil Chomutov nejlepší pasáž v zápase. Nejdříve vyrovnal Halej, po necelé minutě už Severočeši vedli zásluhou Lince - 2:1! V čase 14:30 si přihrávku Haleje srazil do vlastní branky Hušek a Chomutov rázem vedl o dvě branky - 3:1. Závěrečná pětiminutovka přinesla několik šancí na obou stranách hřiště, ale další branka již nepadla.

Do druhé třetině vstoupili tentokrát lépe hosté, když se z rychlého protiútoku prosadil Holovej - 4:1! Následující minuty patřily jednoznačně domácímu celku, který po trefách Suchardy, Gregora a Koubka srovnal skóre. Druhá polovina prostředního dějství nabídla spoustu protiútoků a vyznamenali se především oba brankáři.

Do třetí třetiny vstoupil opět lépe Chomutov! Skuhrovec na konci střídání našel na středu Fatora a ten propálil vše, co mu stálo v cestě - 5:4! Hradec vyrovnal prakticky okamžitě zásluhou hattricku Koubka - 5:5. Chomutov odpověděl povedenou akcí Adama Martina - 6:5! Utkání v těchto chvílích provázela neslušná podpora hloučku hradeckých fanoušků. V čase 49:19 se dočkal Hradec vyrovnání zásluhou Gregora a jeho střely - 6:6! Klíčový okamžik zápasu přišel v čase 55:28! Skuhrovec výborně našel Haleje a ten trefou do prázdné branky poslal Chomutov znovu do vedení - 7:6! O dvě minuty později se prosadil z rychlého protiútoku Pleskač - 8:6! Definitivní tečku na výhru Chomutova dal v čase 58:15 Ondřej Halej, který trefou do opuštěné klece zkompletoval hattrick - 9:6! Poslední slovo v zápase si vzal Michal Skuhrovec, který v posledních vteřinách zkompletoval populární desítku - 10:6!