Oficiální web florbalového klubu Chomutov
03.05.2023 | Redakce

V Národní lize povede Florbal Chomutov trenérská dvojice Bocian - Michálek

V Národní lize povede Florbal Chomutov trenérská dvojice Bocian - Michálek
C H O M U T O V - Několik týdnů po posledním utkání loňského play down jsou už v plném proudu přípravy ročníku nadcházejícího. Po šesti letech strávených ve druhé nejvyšší soutěži, se Florbal Chomutov po sestupu připravuje na Národní ligu. Tým se na startu přípravy sešel k úvodnímu meetingu v pondělí 1. května, kde byla zároveň představena také trenérská dvojice pro nadcházející sezónu.

V roli hlavního trenéra zůstává u týmu Martin Bocian, který se na lavičku vrátil v minulém ročníku těsně před začátkem play down. Ve dvojici s ním však již nebude pokračovat Petr Neumaier, který se z časových důvodů bude plně věnovat pouze činnosti hlavního trenéra týmu starších žáků. Nahradí ho nová tvář v chomutovském klubu Václav Michálek. Dvaatřicetiletý trenér, jenž naposledy vedl v první lize A tým mužů FBC Plzeň, má také bohaté zkušenosti z trénování mládeže. V minulosti působil třeba v trenérském týmu Kanonýrů Kladno. Na severu Čech by se měl kromě mužského týmu zapojit i do trenérské struktury mládežnických celků.

Po úvodním meetingu odstartuje týmu letní příprava ve středu 3. května. Do ní se již nezapojí dlouholetý kapitán týmu Ondřej Šarša, který se z rodinných důvodů rozhodl ukončit kariéru. „Ondra je srdcař, kapitán a dlouholetý lídr týmu, neodmyslitelně spjatý s naším klubem už od svého dětství. Bude nám na hřišti hodně chybět a bude těžké ho nahradit. Ale přejeme mu vše nejlepší do neflorbalové etapy jeho života a děkuji za všechno, co pro Florbal Chomutov udělal," komentuje odchod sedmadvacetiletého obránce trenér Martin Bocian. Z pracovních či studijních důvodů už nebude pokračovat ani trojice mladíků Martin Jeníček, Martin Schneider a Marek Nekuda. Z důvodu plánované operace vynechá minimálně velkou část příští sezóny také zkušený obránce Daniel Grener. Zatím posledním odchodem je mladý Daniel Kellermann, který odchází zkusit štěstí do Superligy v dresu České Lípy.

„Důležité pro nás je udržet zkušené jádro týmu, ale budeme chtít dát také větší herní prostor mladším hráčům. Do přípravy v tuto chvíli nastupuje 22 hráčů a 4 brankáři. Během května bychom ještě rádi posílili o 3-4 kvalitní a zkušené hráče. V tuto chvíli vedeme jednání a děláme maximum, abychom postavili tým s ambicí vrátit Chomutov tam, kde bychom ho rádi viděli, tedy do první ligy," prozrazuje Martin Bocian.

O dalších novinkách a případných posilách budeme včas informovat.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři