07.12.2023 | Redakce KS

Třetina snů přinesla velký obrat a 3 body pro Chomutov!

V netypicky středeční podvečer se v Chomutově odehrála dohrávka 16. kola 1. ligy mužů mezi domácím Chomutovem a hosty z Plzně. Před zápasem byl dle tabulkového postavení favoritem domácí DDQ Florbal Chomutov, který byl na sedmém místě, hostům patřila 13. pozice.

První obrovskou šanci v zápase měl Skuhrovec, jeho pokus mezi nohy brankáře Šrámka proletěl jen těsně vedle tyče. Plzeň odpověděla tyčkou z hole Vošty. Severočeši diktovali od úvodu tempo hry a Plzni prakticky nepůjčovali balonek. Elitní formace Chomutova měla v každém střídání obrovský tlak, exchomutovský Šrámek odolával. V čase 15:06 dostala šanci ke vstřelení branky i Plzeň, když putoval na trestnou lavici Dušek za hru na zemi. Hosté svoji třetí šanci v přesilovce využili zásluhou Täubera - 0:1! Chomutov se po vhazování hnal okamžitě do brejku, ale v čase 17:10 padla branka nečekaně na druhé straně. Kubeš se zjevil sám před brankou a bez problémů poslal hosty do vedení 2:0!

Chomutov začal druhou třetinu znovu aktivně a dostal prakticky okamžitě výhodu přesilové hry. V početní výhodě se však domácím vůbec nedařilo a pokračovalo se za nepříznivého stavu. Chomutov se poprvé dočkal v polovině utkání, kdy se po velké skrumáži prosadil střelou k tyči Ondřej Halej - 1:2! Severočeši přepnuli na větší otáčky a Plzeň odolávala ze všech sil. Tlak domácích přerušil až timeout ve 32. minutě, který si vzali hosté. Oddechový čas se hostům vyplatil. Ve 33. minutě vymetl šibenici Frühbauerovy branky Šik a vrátil Plzni klid - 1:3! Ve 36. minutě mohl po Skuhrovcovo zadovce snížit Martin, ale Šrámek předvedl fantastický zákrok. Ve 38. minutě dostal Chomutov ideální možnost snížit při přesilové hře. Opak se stal pravdou a po minutě přesilovky se radoval Vošta z branky v oslabení - 1:4! Zbytek třetiny měl Chomutov tlak, ale vstřelení branky bránila střelecká nemohoucnost.

Domácí skočili do třetí části v obrovském tempu a po dvou minutách se po spolupráci elitní formace radovali z branky Haleje - 2:4! Chomutov dále tlačil a ve 45. minutě dostal výhodu další přesilové hry, kterou proměnil střelou pod horní tyč Linc - 3:4! Severočeši cítili krev a nadále bušili do obrany Plzně. V čase 48:08 už bylo vyrovnáno, když se Šarša trefil přesně k tyči - 4:4! Od vyrovnání bylo na hřišti jen jedno mužstvo, ale Šrámek výborně odolával. V čase 55:30 už Chomutov vedl! Skuhrovec našel volného Lince a jeho dělovka málem zlomila horní tyč - 5:4! Skuhrovec v dalším střídání vybídl k tutovkám Šaršu a Martina, ale drama dále pokračovalo. Linc trefil tyč opuštěné branky. Po výborném bloku spoluhráče se prosadil unikající Halej a přisoudil Chomutovu důležitou výhru - 6:4! Zmar Plzně podpořil za pár vteřin Marek Pleskač, který zvýšil na 7:4! Třetinu snů završil Michal Skuhrovec, který po krásné spolupráci s Kellermannem uzavřel skóre na 8:4. Chomutov vyhrál poslední třetinu 7:0 a připsal si extra cenné 3 body!