12.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Tahle jízda ještě nekončí! Ženy po úžasném výkonu vrací sérii do Plzně!

V neděli 12. března pokračovala série osmifinále play off mezi týmy Florbal Chomutov a FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. V sobotním první zápase série si Plzeň po výhře vybojovala matchball a chystala se v Chomutově sérii ukončit! S touto myšlenkou však nesouhlasila parta bojovnic ze severu Čech, která předvedla početnému publiku úchvatné představení!

Druhé utkání série se od prvních vteřin odehrávalo v obrovském tempu! Chomutov měl od začátku více ze hry a tlačil se do zakončení. První branka padla v čase 5:20! Pilíková našla úplně volnou Königovou a ta otevřela skóre utkání - 1:0! Za minutu už vedly domácí hráčky o dvě branky, když se prosadila Michaela Voráčková - 2:0! Poté si Chomutov vybral slabou půl minutu, když zápas vyrovnaly Drugová a Suková - 2:2! Brankostroj pokračoval i dále! V čase 8:04 našla Pilíková perfektně Michaelu Voráčková a ta vstřelila svou druhou branku v zápase -3:2! Za půl minuty explodovala sportovní hala znovu! Při chuti hrající Malecká si udělala prostor a nedala hostující brankařce šanci - 4:2! V další minutě se krásnou individuální akcí ukázala Rázková. V čase 18:17 se hezkou kličkou prosadila hostující Binědová a Plzeň byla znovu na dostřel - 4:3! V čase 19:24 si vzala opět slovo elitní formace domácích! Hýsková svou třetí asistencí v utkání vybídla Bímovou a ta zkompletovala populárního bůra - 5:3!

Vstup do druhé třetiny se znovu povedl lépe Plzni, která i ve včerejším utkání na začátku prostřední části udeřila. V čase 21:29 se prosadila Kaslová a snížila na 5:4! V čase 23:05 bylo vyrovnáno! Brandejská neudržela nahození od poloviny hřiště a Drugdová z dorážky vyrovnala - 5:5! Ve 25. minutě vyvezla skvěle balonek přes celé hřiště Malecká, nahrála Hýskové, kterou vychytala Urbanová. Ve 29. minutě se do obrovské šance dostala Bímová, Plzeň zabránila brance jen za cenu trestného střílení! K tomu se postavila Simona Pilíková a krásnou kličkou vrátila domácím vedení - 6:5! Plzeň mohla po chvíli vyrovnat z přesilové hry, ale Brandejská svůj tým podržela. Ve 38. minutě našla Malecká přihrávkou přes celé hřiště v brejku Hýskovou, které se nepovedlo zakončit. Ve 39. minutě bylo opět vyrovnáno! Binědová nedala Brandejské svojí kličkou žádnou šanci - 6:6!

Třetí třetina začala velkým tlakem Chomutova! Ve 43. minutě domácí hráčky znovu vedly! Hýsková ukázala svůj důraz na brankovišti a doslova dotlačila balonek do branky - 7:6! Plzeň dostala šanci na vyrovnání v podobě přesilové hry! Chomutov výborně bránil a trefil ve vlastním oslabení tyč. Ve 48. minutě se už domácí hráčky dočkaly! Bímová se prodrala do brankoviště a podle návodu své parťačky Hýskové doslova dotlačila balonek za záda Urbanové - 8:6! Plzeň v těchto chvílích neunášela tlak utkání a Chomutov dostal přesilovku 5 na 3. Přesilovka i přes obrovský tlak skončila pouze tyčkou Malecké. Severočešky dřely a pod nohama jim v každém střídání hořela palubovka! Zápas v posledních minutách nabídl spoustu osobních soubojů. Domácí hráčky hrály na hranici možností a perfektním výkonem ovládly druhé utkání série poměrem 8:6!

Série se tak stěhuje na rozhodující zápas znovu do Plzně! Hrát se bude v úterý od 19:30!