Oficiální web florbalového klubu Chomutov
28.11.2023 | Redakce KS

Starší žákyně vyloupily Českou Lípu. Jak si vedli o víkendu ostatní?

Starší žákyně vyloupily Českou Lípu. Jak si vedli o víkendu ostatní?
C H O M U T O V - Každý víkend se naše mládežnické týmy rozjíždí všemi směry křížem krážem celým krajem, aby reprezentovaly náš klub a naše město. Nejinak tomu bylo i tentokrát, kdy kromě mužů a žen odehrálo další ligová utkání hned pět mládežnických kategorií. Nejúspěšnější byly starší žákyně, které vezou z České Lípy plný počet bodů.

Starší žákyně v Lípě stoprocentní

Starší žákyně si udělaly výlet do České Lípy, kde je čekalo Ústí a Liberec. V prvním zápase porazily Ústí 3:1, přestože dle slov trenérů nebyl výkon ideální a v tréninku ještě bude na čem pracovat. V druhém zápase byla hra lepší a k vidění bylo drama do poslední minuty. Holky nakonec porazily Liberec 4:3 a vezou z České Lípy krásných šest bodů.

Florbal Chomutov - Florbal Ústí 3:1
FBC Liberec - Florbal Chomutov 3:4

Sestava: Novotná, Růžková, Dvořáková, Balíková, Machová, Levá, Macháčková, Bělohlávková, Kuvíková. Trenéři: Klára Armstarková, Michaela Andršová, Michal Bělohlávek, Martina Jirková.

Tři týmy elévů v akci

Elévové měli zajímavou neděli. Týmy Čertíci a Ďáblíci cestovaly na turnaj do Louny, kde na ně čekaly soupeři z České Lípy, Loun a Ústí. Oba týmy si vedly velmi dobře, když porazily první dva týmy a nestačily na Ústí těsným výsledkem.

Tým Domeček vyrazil do nedalekých Podbořan. V turnaji hrál proti Litvínovu, Kadani a Podbořanům. První dva zápasy se sice nepovedly, ale ve třetím zápase si děti zlepšily náladičku výhrou.

Sestava Čertíci: Borovičková, Wachtfeidl, Ostopenková, Pilař, Vála, Chmelíková. Trenér: David Tauš, Jaroslav Chmelík.

Sestava Ďáblíci: Novotná, Gärtner, Stašková, Vincze, Kříž, J. Sombota. Trenéři: David Tauš, Jaroslav Chmelík.

Sestava Domeček: Saivera, Novotný, Pištěk, Žižková, Krajcová, Jedlička, Albrecht. Trenéři: Gabriela Pištěková, Vladimír Tauš.

Starší žáci A poprvé padají z 1.koše

Sobotní domácí turnaj bohužel nedopadl dle představ a rodičům se chomutovští hráči zrovna neukázali v nejlepším světle. Ve třech zápasech tahal Chomutov za kratší konec. Nedařil se přechod do útoku, zodpovědnost za míček, ani důraz před naším brankovištěm. Zapomnělo se i na základní herní principy. Litvínov, Ústí i Liberec tak zaslouženě odcházeli s jasným vítězstvím. Jediný zápas, který jsme měli herně na svých florbalkach, byl zápas s Českou Lípou. Ovšem festival neproměněných vyložených šancí nás stál lepší výsledek. Česká Lípa jasně ukázala, co je to produktivita, kdy se z pár šancí prosadila skoro pokaždé. Suma sumárum po 5 kolech padáme zaslouženě do druhého koše.

Florbal Ústí - Florbal Chomutov 10:0
Florbal Chomutov - SK BIVOJ LITVÍNOV 2:7
FBC Česká Lípa white - Florbal Chomutov 5:3
Florbal Chomutov - FBC Liberec 3:9

Sestava: Vrabec - Petržílka, T. Pergler, Klempt, Šimek, Mittelbachová, Pištěk, Juppa, Svoboda, Michanek, Frundl, Kolárovský, Dubjak, Štěnička, Nádaský, Gärtner. Trenéři: Petr Neumaier, Marek Macura, Vojtěch Grohol.

Béčko žáků úspěšné z poloviny

Starší žáci B v neděli zajížděli do zasněžené Krupky. V prvním zápase je čekal těžký soupeř z Bíliny. Na soupeři se projevila rozehranost z prvního zápasu a po první třetině vedl 2:0. Ve druhé třetině se Chomutovským podařilo srovnat, ale soupeř poté dokázal využít každé chyby a znovu odskočit. V závěru nepomohla ani dlouhá power play, všechny pokusy koničily na výborném brankáři soupeře. Do druhého zápasu proti Štětí jsme šli o to více odhodláni vyhrát. Narozdíl od prvního zápasů se konečně střelecky dařilo, čemuž odpovídá také vítězný výsledek 12:4. Tři body z Krupky se počítají.

Florbal Chomutov Domeček - PRO - AKTIV Bílina 2:6
SK Štětí - Florbal Chomutov 4:12

Sestava: Kvoch, Majerčin - Tali, Menšík, Holý, Husa, Šimek, Valach, Juppa, Polívka, Michanek, Frundl, Sadílek, Untermüller, Machek. Trenér: Marcel Zelenka.

Junioři podlehli kanonýrům z Kladna

Junioři v neděli přivítali na palubovce Městské sportovní haly kladenské Kanonýry. A nutno říci, že úvod jim vůbec nevyšel, soupeř se rychle ujal čtyřbrankového vedení. Od druhé třetiny byl výkon lepší a aktivnější, chomutovští mladíci dokázali svého soupeře zatlačit i přehrávat. Ale ta produktivita... Brankové manko z úvodu utkání už dotáhnout nedokázali, a proto odcházejí poraženi.

Hodnocení trenéra Ondřeje Bejčka: Rád bych klukům poděkoval, že i přes těžkosti, se kterými se potýkáme, nepřestáváme makat. Doufám, že co nejdříve se začne propisovat tréninkový proces a tím se zlepší i výsledky.

Sestava: Lísa - Martin, Pleskač, Ibl, Dolejší, Fator, Kordulík, Sebránek, Fojtík, Holovej, Novotný, Sobek, Daňo, Kugel, Žižka, F. Rohusch, Kalijanko, A. Rohusch, Kříž Trenér: Ondřej Bejček, Libor Sýkora.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři