08.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Série PLAY DOWN se přesouvá do Brna! Zvládne Chomutov zvítězit u Jihomoravanů i tentokrát?

Po úvodní výhře Chomutova na palubovce TROOPERS se série přesunula na sever Čech. DDQ Florbal Chomutov chtěl na domácím hřišti potvrdit vítězný vstup do série a odskočit Jihomoravanům na 2:0 v sérii, která je hrána na 4 vítězné utkání. Poražený padá do Národní ligy, vítěze čeká ještě jedna barážová série.

Report z posledního utkání:
V první třetině vládl na palubovce jednoznačně domácí Chomutov, který byl aktivnějším týmem. TROOPERS spoléhali především na nebezpečné protiútoky, z kterých také trestali! Po brankách Štěrby, Dolejšího a Šarši odcházel do šaten spokojenější Chomutov s vedením 3:2. Druhá třetina se domácím zdaleka tolik nepodařila. Hosté vstřelili ve 24. minutě dvě slepené branky a v zápase po 40 minutách rázem vedli 4:3.
Florbal Chomutov vstoupil do třetí části se snahou vyrovnat zápas a zvrátit ho na svojí stranu. Tyto plány vzaly za své po 90 vteřinách hry, kdy se prosadil Koutný. A když se prosadil za minutu ještě Fajt a zvýšil na 3:6, tak už to se šancemi na zvrat nevypadalo příliš nadějně. Ve 45. minutě vykřesal naději Štěrba, ale za pouhé tři minuty definitivně rozhodl o vítězství hostů Knotek. V závěru už pouze kosmeticky upravil skóre ve dvojnásobné přesilovce Halej a korigoval na konečných 5:7.

Série se tak po výsledcích 7:6 a 5:7 přesouvá zpět do Brna, kde se v sobotu od 18:00 odehraje třetí utkání série.