Oficiální web florbalového klubu Chomutov
14.01.2023 | Redakce KS

STATISTICKÉ OKÉNKO žen! Jedenáct výher v řadě a dominantní Hýsková!

STATISTICKÉ OKÉNKO žen! Jedenáct výher v řadě a dominantní Hýsková!
Ženy mají v posledních týdnech parádní formu! Tento víkend mají volno a připravují se na následující víkend pravdy. V sobotu je čekají Vinohrady, v neděli pak Plzeň! Oba týmy patří mezi to nejlepší v 1. lize žen. Vraťme se aktuálně k našemu týmu, kterému se letos nebývale daří a podívejme se na individuální statistiky.

Nejlepší střelkyní týmu je Adriana Hýsková! Ta se v letošním ročníku prosadila již 18x! Na záda jí dýchá Petra Malecká, která vstřelila již 16 branek! Metu deseti branek pokořila v sezoně i stále teprve osmnáctiletá Simona Pilíková! Za zmínku stojí i 7 branek Natálie Königové (ročník 2005), která je zároveň nejlepší střelkyní v přesilové hře.

I v asistencích vládne klubové produktivitě Adriana Hýsková! Jejích 18 asistencí je jednoznačně nejlepší bilancí! Přes deset asistencí si připsala i talentovaná Natálie Königová, která pro své spoluhráčky připravila již 11 branek.

V kanadském bodování nalezneme logicky na vrcholu produktivní Adrianu Hýskovou, která posbírala již 36 bodů! Druhá je Petra Malecká s 24 body, třetí Natálie Königová s 18 body. Produktivní je v poslední době i Simona Pilíková, která má aktuálně 14 bodů.

ZAJÍMAVOSTI

1. KAROLINA BAČKOVÁ - v obou našich elitních týmech se letos v brance představují reprezentanti! Lukáš Kříž patří do mužské reprezentace, Karolina Bačková hájí branku juniorské reprezentace!
2. MLADÝ TÝM - Florbal Chomutov se letos pyšní výjimečně mladým týmem! Do sezóny aktuálně zasáhlo 23 hráček, z toho JEDENÁCT je věkově stále juniorkou! Z ročníku 05 se pravidelně v sestavě objevuje sedm hráček!
3. PRODUKTIVITA - ze všech pravidelně nastupujících hráček se letos bodově neprosadila pouze jediná! Alespoň jednu branku si připsala každá útočnice, která se letos objevila v zápase!
4. ADRIANA HÝSKOVÁ je ofenzivní hvězdou týmu. Dva roky hrála v Extralize v dresu Chodova. Po návratu do Chomutova nastřádala ve 39 zápasech fantastických 82 bodů.
5. PETRA MALECKÁ má také zkušenosti s Extraligou! Po jejím comebacku do Chomutova si připsala za 39 zápasů již 59 bodů (loni nastupovala často na pozici obránce).
6. EXTRALIGA - alespoň jedno utkání si v Extralize připsalo 6 hráček (Hýsková, Malecká, Morová, Mock, Prontekerová, Bačková).
7. PŘESILOVKY - tým si letos fantasticky pomáhá v přesilových hrách! Procentuální využití Chomutova je neskutečné - 47,06%
8. PRODUKTIVITA V OSLABENÍ - Chomutov je ze špičky tabulky jednoznačně nejvíce vylučovaným týmem! Bilance v oslabení je však výborná! Tým obdržel 6 branek, ale také jich 6 ve vlastním oslabení vstřelil! (3x Hýsková, Bímová, Pilíková, Voráčková)
9. SIMONA PILÍKOVÁ - U oslabení se ještě zastavíme. V posledním odehraném zápase se Simoně Pilíkové povedl nevídaný kousek, když se proti Litvínovu prosadila v oslabení 3 proti 5!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři