11.03.2023 | redakce KS, foto: Jan Tůma

První zápas série po vyrovnané bitvě pro Plzeň! V Chomutově budou ženy odvracet konec sezony!

Osmifinále PLAY OFF 1. ligy žen se rozehrálo v sobotu 11. března na palubovce FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň. V sérii hrané na dva vítězné zápasy se utkal čtvrtý tým tabulky s týmem pátým. Plzeň v sezoně nasbírala pouze o dva body více, ale pyšní se aktuálně sérií 9 výher v řadě! Západočešky v prvním kole vyřadily Soběslav po dvou hladkých výhrách, Chomutov si poradil ve dvou zápasech s Litvínovem.

Utkání začalo v obrovském tempu a Plzeň na Chomutov vyrukovala s aktivním napadáním. Skóre se poprvé měnilo v čase 3:00! Hýsková nabila Malecké a ta otevřela skóre osmifinále přesnou ranou k tyči - 0:1!
Za 8 vteřin potvrdila povedený vstup do utkání Pilíková, která nedala Urbánkové šanci - 0:2! V čase 6:03 se dočkaly i hráčky domácích, když Suková prostřelila Brandejskou mezi nohama - 1:2! V 9. minutě už bylo vyrovnáno, domácí Košťálová nahrála Přerostové a ta se trefila přesně pod horní tyč - 2:2! V 11. minutě se duo Bímová - Hýsková řítilo samo na branku, ale druhá jmenovaná trefila pouze tyč! V 17. minutě se dostala Plzeň do obrovského tlaku, ten ukončila až Malecká, která vyvezla balonek od vlastní branky a zakončila přesnou ranou k tyči - 2:3! V 19. minutě se vytáčela do šance Bímová, elitní lajna Chomutova hrála výborně! Následující střídání poslala do šance skvěle hrající Malecká do šance Hýskovou, která střílela jen těsně nad! Akcí nabitou první třetinu tak vyhrál Chomutov 3:2!

Vstup do druhé třetiny se Chomutovu nevydařil a hned po půl minutě hry bylo vyrovnáno - 3:3! Za pár vteřin byla vyloučena Voráčková a Plzeň měla jedinečnou šanci dostat se poprvé v utkání do vedení. Chomutov oslabení výborně ubránil a Malecká se hned po jeho skončení hnala svým typickým způsobem do další šance! Plzeň se ujala vedení v čase 26:48, nenápadná střela od mantinelu zaplula až za Brandejskou - 4:3! Chomutov se snažil o vyrovnání a Plzni zatápěla především první formace. V polovině utkání se řítilo trio domácích samo na branku, Malecká se výtečně vrátila! Chomutov tlačil a vyrovnání viselo ve vzduchu, Hýsková v brejku neproměnila. Ve 38. minutě se opět ukázala jednoznačně nejlepší hráčka zápasu Malecká, která našla v další tutovce Hýskovou, bohužel bez zakončení mezi tři tyče. A tak udeřilo z nenápadné akce na druhé straně a Plzeň šla do trháku - 5:3! Po dvou třetinách byla spokojenější Plzeň, která i přes herní převahu Chomutova vedle 5:3!

Třetí třetina se dlouho nesla ve znamení obrovského boje! Chomutov obléhal branku domácích, Plzeň se zaměřovala pouze na tuhou defenzivu. Chomutov se snažil a bušil do obrany Plzně! Ke konci zápasu to Severočešky zkoušely v 6 hráčkách v poli a obrovský tlak ukončilo až vyloučení Plzně! Chomutov se do konce utkání již bohužel neprosadil a první bod v sérii tak získala Plzeň po výhře 5:3.