Oficiální web florbalového klubu Chomutov
31.03.2023 | Redakce KS, foto: Jan Tůma

Promění Florbal Chomutov svůj matchball a ukončí sérii na domácí půdě?

Promění Florbal Chomutov svůj matchball a ukončí sérii na domácí půdě?
V sobotu 1. dubna se odehraje 6. utkání PLAY DOWN mezi týmy DDQ Florbal Chomutov a TROOPERS. Klíčové páté utkání získal Chomutov s obrovskou podporou svých fanoušků v zádech a přivezl si na vlastní palubovku první matchball při vedení v sérii 3:2! Vítěze série čeká baráž s týmem z Národní ligy, poraženého čeká přímý sestup a příští sezona v Národní lize.

DDQ Florbal Chomutov dokázal v úvodním utkání série překvapit TROOPERS na jejich palubovce a po dramatickém zápase plném zvratů zvítězit 7:6, když rozhodující branku vstřelil v čase 55:00 Tomáš Novotný.
Do druhého zápasu na domácím hřišti vstoupili opět o dost lépe Severočeši, ale během povedené první třetiny odcházeli do šaten pouze s jednobrankovým náskokem. Ten se rozplynul během úvodních minut prostřední části. Poté už drželi otěže zápasu hosté, kteří díky efektivní hře na brejky zvítězili 7:5 a vyrovnali sérii na 1:1.
Třetí utkání série se od úvodních minut proměnilo v neuvěřitelnou přestřelku. V úvodní třetině padlo neskutečných 11 branek! Domácí byli prakticky celý zápas ve vedení! Remízový stav trval v zápase pouze 2 minuty a 19 vteřin! Zbývajících 57 minut a 41 vteřin byli ve vedení domácí a zaslouženě si tak došli pro druhý bod v sérii po výhře 15:11.
Na Florbal Chomutov čekal ve čtvrtém utkání série těžký úkol. Zastavit hostující střelce a vyrovnat stav série! A to se domácím i díky skvělému Chabrovi v brance povedlo na výbornou! Chabr za celé utkání kryl 26 střel a nestačil pouze na branku Jana Dalera z poslední vteřiny prostřední části! Za domácí se prosadil dvakrát nejproduktivnější hráč základní části Petr Linc. Svoji 8 branku zaznamenal Ondřej Halej, a když se na konci zápasu po své potvrzovací trefě do prázdné branky dorovnal zmíněné dvojici na deset kanadských bodů i Jakub Štěrba, mohl Chomutov slavit vyrovnání série na 2:2!

Páté utkání bylo od úvodních minut znovu velkou defenzivní partií. Severočeši opět vládli ve hře s balonkem, TROOPERS spoléhali na výborného Barteka v brance. Skóre otevřel v první třetině domácí Jedlička. Odpověď Chomutova přišla před polovinou utkání z hole Petra Lince! Do konce prostřední části se ještě prosadil Budík a TROOPERS po 40 minutách vedli 2:1! Začátek třetí třetiny se Chomutovu povedl na výbornou! Po dvou minutách vyrovnal Linc, za minutu později poslal hosty do vedení Štěrba! V 53. minutě zkompletoval výborně hrající Petr Linc hattrick a zvýšil na konečných 4:2. Domácí hráči nedokázali překonat skvěle chytajícího Matěje Chabra a Chomutov se spolu se svými fanoušky mohl radovat z třetího získaného bodu v sérii!

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři