23.01.2023 | Redakce KS

Prokletí s Buldoky trvá! Z Brna se vracíme bez bodu.

V rámci 22. kola zavítali naši muži na horkou brněnskou půdu, kde se střetli s Bulldogs Brno. Brňané jsou pro Chomutov v posledních letech neoblíbeným soupeřem, vzhledem k bilanci ve vzájemných zápasech.

Utkání začalo pro Chomutov doslova katastroficky. Ve 26. vteřině natáhl od mantinelu Konečný a poprvé v utkání překonal Kříže - 1:0. Severočeši nebyli na balonku během úvodních dvou minut zhruba jen deset vteřin, přesto prohrávali o jednu branku. Ve 4. minutě se do obrovské šance dostal Kladivo, po něm pálil Žižka, Kříže ani jeden z nich nepřekonal. V 5. minutě už vedlo Brno o dvě branky! Surkošovu střelu Kříž vyrazil pouze ke Gregrovi a nová posila Buldoků zvýšila na 2:0. Brno bylo v úvodních minutách v ofenzivě neuvěřitelně nebezpečné! V 8. minutě Gregr vystřelil Křížovi nad nohu a Bulldogs vedli 3:0! Ve 12. minutě poprvé zahrozil i Chomutov! Nejprve se nebezpečně vytáčel Bláha, chvilku po něm jen těsně nad pálil Linc. Ve 14. minutě sehrála parádní akci druhá formace. Míčku se dotklo všech pět hráčů Chomutova! V závěru akce nahrál Bernas před branku na Holoveje a ten otevřel střelecký účet na straně hostů - 3:1! Chomutov byl více na balonku a kontroloval hru, ale do velkých šancí se nedokázal propracovat. V posledních vteřinách se proháčkoval do zakončení Mráz a zvýšil na 4:1! Brno tak odcházelo do šaten s tříbrankovým vedením.

Druhá třetina začala o poznání opatrněji. Ve 3. minutě Chomutov předvedl parádní akci! Andrášek našel přes šířku hřiště Bláhu a ten svou střelu z první umístil přesně pod horní tyč - 4:2! Ve 27. minutě pálil dvakrát nebezpečně obránce Skuhrovec, Faltus byl v brance pozorný! Severočeši v prostřední části naprosto převzali aktivitu. V půlce utkání odehrála povedené střídání sparťanská letka. Ani jedna ze tří šancí však neskončila brankou. Ve 32. minutě vytáhl fantastický zákrok Kříž! Na druhé straně orazítkoval tyč Bláha. Chomutov se hnal za snížením! Za pár okamžiků se ocitl Chomutov v přečíslení 3 na 1, Linc trefil pouze blok. Na druhé straně v brejku Mráz trefil pouze tyč. Ve 36. minutě střílel Andrášek jen těsně vedle, Svatoň se na druhé straně v brejku nemýlil a zvýšil na 5:2. Chomutov se snažil ihned korigovat, Štěrbu ve dvou obrovských šancích s klidem vychytal Faltus. Ve 39. minutě se při nedůrazu hostů vytočil Gregr a střelou k tyči zkompletoval svůj hattrick - 6:2. O pár vteřin později pálil Linc pouze do klína Faltuse. Do konce třetiny se již nic nestalo a Brno vedlo po 40 minutách o čtyři branky.

Třetí třetina začala naší přesilovou hrou po nesportovním chováním Žižky. Za pár okamžiků vykřesal naději Linc, jeho střela od poloviny hřiště skončila přes clonícího Skuhrovce až za zády brankaře Faltuse - 6:3! V následujících minutách se Chomutov snažil o snížení, ale dlouhou dobu svítilo na tabuli skóre 6:3. Změnu stavu přinesl až závěr 55. minuty! Kellermann přiťukl Petráňovi a ten pod nohou prostřelil Faltuse - 6:4! V následující minutě pálil třikrát neúspěšně Halej. Za chvíli ho dvakrát napodobil Holovej a tlak Chomutova rostl. Necelé tři minuty před koncem si hosté vzali oddechový čas. V čase 57:21 se dostal do brejku Andrášek a z opakovaného pokusu snížil na rozdíl jedné branky - 6:5! Dvě minuty před koncem se dostal do šance Linc, Chomutov odvolal Kříže a zkoušel to v šesti hráčích v poli. Vyrovnáni viselo ve vzduchu! Skuhrovec nabil do šance Halejovi, ten trefil pouze masku Faltuse. Po pár odrazech se míčku ujal Pešák a trefil opuštěnou branku - 7:5! Následující hra bez brankaře už přinesla jen šikovnou teč Skuhrovce v posledních vteřinách a Bulldogs Brno tak znovu berou ze vzájemného zápasu všechny tři body.