30.10.2023 | Redakce KS, foto Jan Tůma

Produktivní Netrefa se trefil třikrát a přisoudil všechny body Startu!

V neděli 29. října přivítal DDQ Chomutov v rámci 10. kola 1. ligy mužů pražský Start98. Dosavadní postavení obou celků v tabulce mírně favorizovalo Chomutov, který se již po několikáté v sezoně nemohl spolehnout na jednoho z dvojice produktivního dua Skuhrovec - Linc.

Lepší vstup do zápasu zažili hosté, když se v čase 6:25 uvolnil z rohu Tomáš Matoulek a prostřelil Chabra na bližší tyč - 0:1. Na palubovce probíhal vyrovnaný boj. Chomutov více kontroloval balonek, Start hrozil z protiútoků. První třetina patřila dvěma hráčům hostů, výbornému Dittrichovi v brance a v čase 17:28 dvoubrankovému střelci Matoulkovi, který svůj dlouhý výběh zakončil střelou na vzdálenější tyč bezmocného Chabra - 0:2.

Do prostřední části vstoupili lépe domácí a svojí aktivitou se snažili o snížení skóre. Slušně zaplněná hala poprvé bouřila v čase 23:51. Ondřej Šarša si narazil s Adamem Martinem a jeho jedovatou střelu se štěstím dorazil do branky Jan Fator - 1:2! Jednalo se o první branku chomutovského mladíka v "A" týmu v jeho 17. odehraném zápase. Chomutov byl aktivnější, velkou šanci měl Linc. Poté domácí rozehrávali nebezpečnou standardní situaci v blízkosti branky. Ze vstřeleného gólu se přesto radoval Start. V čase 31:31 využil Matěj Netrefa zaváhání domácího obránce, který ztratil florbalku a nikým nehlídán pohodlně zavěsil z hranice velkého brankoviště - 1:3. Chomutov reagoval prakticky okamžitě. Za pouhé dvě minuty výborně vyřešil přečíslení Rudolf Klement, krerý vybídl k premiérové trefě Jana Nachtmanna - 2:3! Domácí v těchto chvílích hráli nejpovedenější část utkání a po pár vteřinách byli odměněni vyrovnáním! Adam Martin se uvolnil a nechytatelnou ranou překonal Dittricha - 3:3! Od Chomutova to stále nebylo vše! V čase 39:28 vstřelil po naražení s Fatorem branku Ondřej Šarša a poslal hostům pozdrav do šaten - 4:3!

Chomutov bohužel v závěrečném dějství na výsledkově povedenou desetiminutovku nenavázal. Ve 48. minutě sérii chyb v domácí obraně potrestal Netrefa a začínalo se znovu - 4:4. V čase 50:00 zkompletoval produktivní Netrefa hattrick, když prostřelil Chabra střelou přes obránce - 4:5! Chomutov měl v závěru několik šancí, k dispozici i přesilovku, ale vyrovnat už nedokázal a všechny 3 body putovaly do Prahy po výhře Startu 5:4.