Oficiální web florbalového klubu Chomutov
22.10.2021 | Redakce

Preview: Po dvou dnech další utkání. Poradí si Chomutov s Petrovicemi?

Preview: Po dvou dnech další utkání. Poradí si Chomutov s Petrovicemi?
C h o m u t o v - Dva dny po dohrávce prvního kola čeká na DDQ Florbal Chomutov utkání devátého kola na domácí palubovce se soupeřem Z.F.K. Petrovice. Domácí budou chtít odčinit prohru s Kanonýry Kladno. Petrovice zase navázat na své vítězství s Kunraticemi. Diváky ve MSH Chomutov čeká jistě zajímavé utkání, které začíná v 17:30.
Petrovice po úvodním vítězství nad TJ Slovan Havířov čekaly dlouhých sedm utkání na další vítězství. Dočkaly se v minulém kole. Aktuálně mají na svém kontě šest bodů, nachází se na jedenácté pozici a skóre 35 vstřelených branek ku 64 obdržených. Počet vstřelených branek dělá z Petrovic třetí nejhorší ofenzivní tým ligy a počet obdržených dokonce nejhůře defenzivní.

Největší zbraní Petrovic je šestnáctý muž kanadského bodování Ondřej Firda, jenž má na svém kontě deset branek a tři asistence. Počet branek jej zařadí dokonce na dělenou sedmou pozici.

POHYBY V KÁDRU Z.F.K. Petrovice


PříchodyzOdchodydo
Tomáš PrusTorpédo HavířovTomáš Prusstřídavé hostování do TJ Slovan Havířov do 24. 12. 2021
Petr RačekFBC HlučínLukáš Homolastřídavý start do FBS Olomouc do 30. 6. 2022
Petr Maláčstřídavé starty z 1. SC VítkoviceOndřej GabzdylFlorbal Židenice
Richard Klimekstřídavé starty z FBC OSTRAVA

Předchozí utkání

Z.F.K. Petrovice - FAT PIPE Start98 Kunratice 8:6

Petrovice vstupovaly do utkání se šňůrou šesti prohraných zápasů, zatím co Kunratice měli na kontě šňůru dvou proher, takže o motivaci bylo postaráno. Po nervózním úvodu se do vedení dostali hosté, ale domácí hned o necelou minutu později vyrovnali z trestného střílení. Od druhé části začala přestřelka, kterou ve třetí třetině pěti brankami strhly na svou stranu Petrovice a připsaly si druhé vítězství v sezóně.

branky: 16. Šmída, 25. Češek, 30. Horák, 42. Homola, 42. Firda, 45. Firda, 54. Firda, 60. Češek - 15. Pražák, 27. Novotný, 28. Lebeda, 31. Chládek, 38. Netrefa, 45. Novotný; rozhodčí: Pavel Hála - Pavel Vojkůvka; vyloučení: 2:1; využití: 1:2; diváků: 45; zásahy brankářů: Petr Maláč 35 - Martin Petr 26; po třetinách: 1:1, 2:4, 5:1.

Kanonýři Kladno - DDQ Florbal Chomutov 5:3

Dohrávka prvního kola nabídla bojovný florbal a dlouho vyrovnané utkání. Chomutovští florbalisté otevřeli brankový účet zápasu zásluhou Tadeáše Melíška, ale Kanonýři srovnali krok. Chomutov se dostal do vedení ještě dvakrát, ale domácí celek vždy dokázal jednobrankové manko smazat a v závěrečné desetiminutovce utkání strhnout na svou stranu. Florbal Chomutov zkoušel v závěru utkání srovnat, ale při power-play obdržel branku na finálních 5:3 pro Kladno.

Branky a nahrávky: 29. Chroust (Ullmann), 34. Ullmann (Bohuslávek), 49. Papoušek, 56. Chroust (Přívara), 60. Přívara (Bachmaier) - 27. Melíšek (Klement), 33. Halej (D. Kellermann), 43. Grener (Melíšek).

Rozhodčí: Jakub Vlček a Lukáš Žofka. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci: 51. Střely na branku: 26:17. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 5:3.

SLOVO TRENÉRA MARTINA BOCIANA

V utkání proti Petrovicím chceme potvrdit dobré výkony z posledních venkovních duelů a konečně předvést to nejlepší z našeho výkonu také vlastním divákům. Víme, že to nebude jednoduché utkání, ale jsme favorité a chceme doma zvítězit.


Utkání devátého kolo 1. ligy mužů mezi DDQ Florbal Chomutov a Z.F.K. Petrovice začíná ve MSH Chomutov v 17:30. Rádi vás přivítáme přímo v hale. Pokud se nemůžete dostavit osobně, další možností, jak sledovat utkání je videopřenosem zde nebo textovým přenosem zde.

Platinový partner

Významní partneři

Hlavní partneři