10.12.2021 | Redakce

Preveiew: Dva dny po zkrocení Bulldoků čeká Chomutov moravskoslezskou Letka

C h o m u t o v - Dva dny po vítězství proti Bulldogs Brno se florbalisté DDQ Florbal Chomutov opět představí před domácím publikem. Jejich soupeřem tentokrát bude FBC Letka Toman Finance Group, kterou výběr Martina Bociana v prvním letošním střetnutí porazil 9:4. Utkání 18. kola 1. ligu mužů začíná ve MSH Chomutov od 16:00.
FBC Letka Toman Finance Group se aktuálně nachází na devátém místě první ligy, když si v sedmnácti zápasech vybojovala devatenáct bodů. Ty získala za pět výher a dvě výhry v prodloužení. Její skóre činí 94 vstřelených branek a 106 obdržených.

Ve statistikách vyčnívá Letka především v přesilových hrách, kde si drží 45,95% úspěšnost, což je druhé nejlepší číslo v lize. V individuální statistikách vyčnívají dva hráči Dominik Hubl a Jan Vojáček. První jmenovaný zaznamenal ve třinácti utkání, do kterých nastoupil, 27 kanadských bodů za patnáct branek a dvanáct asistencí. Druhý jmeno jmenovaný pak zvládl o zápas více, ale má o bod méně. Konkrétně ve 14 zápasech nasbíral patnáct branek a jedenáct asistencí.

Poslední vzájemné utkání

FBC Letka Toman Finance Group - DDQ Florbal Chomutov 4:9

Branky a nahrávky: 6. Hanzlík (Zach), 13. Hranický (Blana), 17. Hanzlík (Zach), 42. Hranický (Blana) - 16. Šarša (Novotný), 19. Linc (Štěrba), 25. Štěrba (Linc), 29. D. Kellermann (Klement), 31. Linc, 36. Novotný (Šarša), 55. Novotný (Štěrba), 57. Schneider, 60. Novotný (Štěrba).

Rozhodčí: Martin Both - Vladimír Černín. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:3. V oslabení: 0:2. Diváci: 34. Střely na branku: 28:40. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:6, 4:6, 4:9.

Předchozí utkání

FBC Letka Toman Finance Group - TJ Znojmo LAUFEN CZ 4:6

Dle papírových předpokladů do utkání vstoupil lépe celek ze Znojma, když po brankách Jana Nováka a Štěpána Blažka vedl už dva nula. Domácí Letka zvládla v první třetině skóre zkorigovat na jednobrankový rozdíl. Ve druhé třetině zkompletoval svůj hattrick Jan Novák, čímž navýšil skóre utkání na 4:1 pro Znojmo. Zdálo se, že Znojmo si pohodl dokráčí pro předpokládané tři body, ale začalo poslední dějství a parádních deset minut Letky, během kterých domácí celek vyrovnal. Sedm minut před koncem se naskytla domácím možnost přesilové hry, které však nevyužili. Už se zdálo, že utkání dospěje do prodloužení, ale minutu a půl před koncem poslal Znojmo do vedení Petr Mašek. Domácí zkoušeli hru v šesti, ale hosté pouze své vítězství potvrdili.

Branky: 16. Hanzlík, 45. Filip, 48. Šrámek, 48. Hranický - 13. Novák, 13. Blažek, 24. Novák, 36. Novák, 59. Mašek, 60. Novák

Rozhodčí: Libor Gavlas a Lukáš Mikula; vyloučení: 0:3; využití: 1:0; po třetinách: 1:2, 0:2, 3:2.

DDQ Florbal Chomutov - Bulldogs Brno 6:5 pn

Dohrávka 13. kola nabídla pořádně vzrušující utkání, které muselo rozhodnout až nájezdy. Skóre utkání sice otevřeli Bulldogs Brno, ale domácí DDQ Florbal Chomutov ho ještě před první sirénou otočili. Druhé dějství skóre hry srovnalo. Ve třetí třetině si domácí vypracovali dvoubrankové vedení, ale v předposlední minutě si nešťastně tečoval míček do vlastní branky Tomáš Novotný, čímž poslal utkání do prodloužení. Jelikož v prodloužení žádná branka nepadla, musely rozhodnout nájezdy, kde ve třetí sérii vychytal Jan Štěpánek hostujícího Jana Čenovickýho a zajistil Chomutovu cenné dva body.

Branky a nahrávky: 8. Halej (Šarša), 14. Melíšek (Štěrba), 38. Vojtíšek (vl), 46. Linc (Melíšek), 46. Šafařovský (Melíšek), Melíšek roz. náj. - 4. Sedmera (Konečný), 32. Pešek (Konečný), 40. Kladivo (Konečný), 49. Žižka (Konečný), 59. Novotný (vl).

Rozhodčí: Josef Monzer a Lukáš Procházka. Vyloučení: 0:3. Využití: 1:0. Diváci: 110. Střely na branku: 43:26. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:5, 6:5.

SLOVO TRENÉRA MARTINA BOCIANA

V posledním domácím utkání určitě budeme chtít zúročit a potvrdit práci z posledních týdnů. Letku určitě nepodceňujeme, je to kvalitní soupeř na kterého se musíme plně koncentrovat. Chceme předvést zase o kousek lepší výkon než proti Brnu.

Utkání osmnáctého kola 1. ligy mužů mezi DDQ Florbal Chomutov a FBC Letka Toman Finance Group se odehraje v sobotu 11. prosince v MSH Chomutov od 16:00. Pokud nemáte možnost dostat se přímo do haly, tak můžete utkání sledovat prostřednictvím videopřenosu zde nebo přes textový přenos zde.